Fotbalová evoluce podpořila změny na OFS

Luboš Michalec s Vladimírem Šmcerem a Rudolfem Řepkou.   Foto: Markéta Vlachová.

Luboš Michalec s Vladimírem Šmicerem a Rudolfem Řepkou. Foto: Markéta Vlachová.

Iniciativa Fotbalová evoluce podporující změny v celém českém fotbale pomáhá před blížícími se valnými hromadami do OFS nově vznikajícím „opozičním“ kandidátkám, které se pustí do boje proti současným členům okresních fotbalových svazů, spjatých se zatčeným bývalým prvním místopředsedou Romanem Berbrem.

RYCHNOV N. K. – Jak jsme již informovali v minulých vydáních, svou kandidátku si sestavil současný místopředseda OFS Rychnov nad Kněžnou Miroslav Martínek, jenž již oslovil většinu okresních klubů s žádostí o podporu na valné hromadě, která se koná nezvykle už 8. ledna!

Mnoho klubů však vyčkává, zda se mu postaví nějaký protikandidát se svým týmem.

Soupeřem Miroslava Martínka na post předsedy OFS bude Luboš Michalec z Rokytnice v Orlických horách, který kandidoval v únoru 2017 proti dosluhujícímu předsedovi Milošovi Židíkovi.

„Přestože nás zaskočil brzký datum valné hromady, myslím si, že náš tým odvedl za velmi krátký čas hodně práce,“ nenechal se rozhodit spěchem berbrovské kandidátky Luboš Michalec.

V uplynulém týdnu se v Opočně konala schůzka týmu Luboše Michalce, které se zúčastnili zástupci několika oddílů, aby si vyslechli plány a vizi, s jakými půjde do lednové valné hromady.

Na toto setkání dorazili také hlavní tváře iniciativy Fotbalová evoluce – bývalý internacionál Vladimír Šmicer a bývalý generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

„Všichni kluci, jako například Honza Koller, Tomáš Sivok a další známé tváře, kterým není jedno, jaká bude budoucnost českého fotbalu, jezdí po celých Čechách, kde radí a podporují nové kandidátky, jež se nechtějí smířit s tím, že by fotbal znovu ovládli lidé, kteří byli nebo jsou více či méně spjatí s Romanem Berbrem a jeho systémem plným korupce, klientelismu a strachu,“ řekl o aktivitách Vladimír Šmicer.

 

 Foto: Markéta Vlachová.

Foto: Markéta Vlachová.

 

„Rozhodně si nemyslím, že všichni lidé na okresech a krajích jsou špatní. Mnoho z nich to dělá proto, že opravdu fotbalu chtějí pomoci, ale svezou se s těmi, kteří si z fotbalu udělali byznys,“ nehází všechny do jednoho pytle Šmicer.

„Systém, který Berbr vybudoval, je hrůzný,“ doplnil Vladimíra Šmicera bývalý generální sekretář Rudolf Řepka, jenž z FAČR odešel znechucen před dvěma lety. „Strašné je, že všichni, jenž Berbrovi sloužili, se k němu najednou nehlásí a začínají pracovat na tom, aby si své pozice udrželi. Důkazem jsou lednové termíny valných hromad,“ pokračoval Řepka.

Vladimír Šmicer nevyloučil svou kandidaturu do VV FAČR. „Rozhodně nelpím na tom, že musím být předseda nebo člen výkonného výboru. Chci fotbalu pomoct! Když budu mít podporu, půjdu do toho, ale pokud ji mít nebudu, nezhroutím se z toho. Občas se mě známí ptají, proč do toho jdu. Odpovídám jim stejně, není mi jedno, jaký obraz fotbal měl a má. Občas, když si v novinách přečtu o sobě kupu věcí od lidí, jenž jsou berbrovci jako prase, říkám si, jestli to mám zapotřebí… Mám!“ je Vladimír Šmicer odhodlaný v osvětě a boji pokračovat.

„Občas to jsou bizarní historky, jak je nastaven systém v českém fotbale. Třeba na jedné valné hromadě OFS nebyli kandidáti pozváni a vpuštěni do sálu! Tohle jsou prostě berbrovci! Pravidla si stanoví, jak jim to vyhovuje. A o rozhodčích a nakloněných zápasech se nemá cenu ani bavit. Vy si tvoříte svůj fotbal na okrese, abyste z něj měli radost, a ne z něj chodili znechucení. Co dostáváte od OFS, potažmo od KFS? Možná jen to, že vám udělají rozpis zápasů a jednou za čtyři roky chtějí váš hlas. Přitom je to servisní organizace. Ona by tady měla být pro vás a ne naopak! Víte třeba, jaké dotační programy se vypisují? Dostáváte nabídky a upozornění na ně od OFS a KFS? Koukám, že všichni kroutíte hlavou. To jsou věci a informace, jež byste měli od servisních organizací dostávat,“ apeloval nejen na přítomné zástupce Rudolf Řepka.

„V celých Čechách se formují nové kandidátky, jež jsou trnem v oku současné garnitury. A to je dobře! Na nás dokonce poslali policii, když se dozvěděli, kde máme schůzku s protikandidáty. Takové praktiky berbrovci mají, proto si i vy dávejte pozor,“ zmínil nemilou zkušenost Šmicer.

Oba vyjádřili podporu Lubošovi Michalcovi, stejně jako podporují všechny vznikající opoziční kandidátky.

Foto: Markéta Vlachová.

Foto: Markéta Vlachová.

„Jsem rád, že toto setkání se uskutečnilo. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací a také to, že v tom na Rychnovsku nejsme sami. Pokud se formují další nové kandidátky s novými tvářemi, věřím, že i kluby pochopí, kolika lidem a fanouškům jde o to, změnit fotbal k lepšímu. A právě na nich bude na valných hromadách OFS záležet,“ zhodnotil setkání Luboš Michalec.

Pokud by měla platit přezdívka Vladimíra Šmicera „štístko“, protože kam přišel, tam sbíral trofeje, má Luboš Michalec hodně silný talisman pro boj o předsednické křeslo!         

Čtenářská diskuze