Florbalistky z Dobrého vezou z Hradce Králové plný počet šest bodů

HRADEC KRÁLOVÉ – Nově zrekonstruovaná městská hala v Kuklenách hostila další turnaj, na kterém se doberským hráčkám postavily týmy Sokol Proxisky Pardubice a FTC Vysoké Mýto. Chtěli jsme zde navázat na úspěchy z minulého turnaje, což se nám nakonec podařilo.

FBC Dobré – Sokol Proxisky Pardubice 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Branky: 10:31 Nosková (Netíková M.), 14:01 Netíková M., 18:23 Blažková (Nosková), 20:45 Michlová (Harapátová), 27:08 Blažková (Netíková M.), 31:51 Netíková M. (Sedloňová), 38:55 Fingerová (Preiningerová)

Týmu s prvoligovými zkušenostmi se v dosavadním průběhu soutěže nedaří tak jak by potřeboval a nejinak tomu bylo i proti našim děvčatům. První třetina přinesla řadu pohledných kombinací našeho týmu, nevyužitou přesilovku a řadu střel na soupeřovu bránu. Soupeře však dvougólové manko nesrazilo a v druhé části zvýšil aktivitu. Ve třetí minutě snížil na rozdíl jediného gólu a dále nás trápil častou střelbou. Naše děvčata však prokázala zlepšenou efektivitu střel a skoro z každého útoku skórovala.  Během vyrovnané třetí třetiny jsme navýšili svůj náskok a soupeři dovolili pouze po chybě naší obrany už jen kosmeticky upravit výsledek.

FBC Dobré – FTC Vysoké Mýto 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)

Branky: 4:36 Blažková (Nosková), 8:01 Harapátová (Nosková), 12:41 Harapátová (Netíková P.), 21:06 Harapátová (Netíková P.), 30:57 Blažková (Netíková P.), 39:17 Blažková (Nosková), 41:24 Netíková M. (Harapátová)

Nováček soutěže byl pro nás velkou neznámou. V minulých zápasech předváděl fyzicky náročný florbal, takže nás nečekalo lehké utkání, což potvrdil i rychlý gól v naší síti. Naše děvčata však byla opět vysoce produktivní, takže vedení se rychle přiklonilo na naši stranu. Hru pak začalo kouskovat nezvykle hodně vyloučení a nám se povedlo dvakrát přesilovou hru využít. Třetí třetina již byla zcela v naší režii.

Dalších šest bodů upevnilo naše průběžné vedení II. ligy žen. Toto vedení pojedeme obhajovat 25. 11. do sportovní haly v Náchodě