Firmy mohou věnovat nepotřebnou výpočetní techniku školám

REGION – Královéhradecký kraj spustil 7. ledna zkušební provoz webu darujmedoskol.cz, jehož prostřednictvím mohou firmy věnovat vyřazené elektronické vybavení školám. První předání osmi počítačů se uskutečnilo už v pondělí 6. ledna.

počítač_dítě_škola

Ilustrační foto: Pixabay.com

„Nový web umožní oslovit firmy či fyzické osoby, aby poskytly funkční ale už nepotřebný hardware či jinou elektroniku, do budoucna třeba i jiné další vybavení. Chtěli bychom ji využít ve školách, protože některé nemají na pořízení nových technologií takové finanční možnosti. Zařízení, která ještě nepatří do starého železa, můžou ve školách dobře posloužit. Potenciál digitálních technologií se plně rozvíjí právě při práci s dětmi a mládeží.

Technologie výuku nenahradí, ale výborně ji doplňují a kraj prosazuje a podporuje digitalizaci a inovace ve vzdělávání,“ sdělila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, která je odpovědná za oblast školství.

Web darujmedoskol.cz je rozdělený na část „daruji“, v níž se budou zobrazovat nabídky firem určené pro školy. Naopak v sekci „potřebuji“ se nachází poptávka jednotlivých škol po elektronice. Stránky však budou veřejnosti nepřístupné, firmy i školy se na ně musí přihlásit přes autorizační stránku, aby nabídka a poptávka byla skutečná a relevantní.

Vznik webu pod záštitou náměstkyně Martiny Berdychové vzešel z činnosti minitýmu na podporu digitalizace vzdělávání, který se schází v rámci realizace projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji.

Čtenářská diskuze