Firma Ametek elektromotory darovala městu ochranné štíty

NÁCHOD -  Ochota pomáhat a podílet se na boji s nákazou COVID-19 neutichá ani téměř dva měsíce po vypuknutí epidemie.

Ametek_4 (3)

Foto: MěÚ Náchod

Vedení města Náchoda těší, s jakým nasazením a invencí se se současnou situací doslova „popraly“ místní firmy. Zástupci firmy Ametek elektromotory, s.r.o , oslovili město Náchod s nabídkou daru 50 ks ochranných štítů pro potřeby města, které vytiskli a sestrojili za pomoci vlastní 3D tiskárny.

Současná krize převrátila i v této firmě před pár týdny život a výrobu doslova naruby. Místo výroby motorů začali zaměstnanci ze dne na den šít potřebné roušky, následoval tisk a sestavení ochranných štítů. Nyní, kdy se výroba opět rozjíždí, se zase provoz potýká se složitou situací v příhraničí, kterou jsou chybějící pendleři.

„Právě v otázce pendlerů se snažíme v posledních dnech velmi intenzivně pomoci vyjednat ve spolupráci s ministerstvy vnitra a zahraničních věcí lepší podmínky, a především je sjednotit na obou stranách hranice. Výsledkem je, že od 4. května Polákům odpadá nutnost 14denní karantény po návratu do země, na vstupu do ČR pak platí nutnost předložení negativního testu na COVID-19, který má platnost 14 dní,“ uvedl aktuální informace starosta Jan Birke.

Ametek elektromotory, s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem elektromotorů. Je součástí firem patřící americké korporaci Ametek inc se sídlem v Berwynu (USA), která je předním světovým výrobcem elektromechanických a elektronických přístrojů s obratem přesahujících 5 miliard USD (2019) s vice než 19.000 zaměstnanci ve 150 výrobních závodech po celém světě. Náchodský podnik zaměstnává 250 lidí a za jeho 20letou historii již vyrobil vice něž 95 milionů motorů různých technologii (krokové motory, universální motory, PMDC motory) vstupujících do mnoha různých aplikací (dialýzy, laboratorní přístroje, vysavače, vysokotlaké čističe, apod.). V současné době vyrábí produkty pod značkou MAE (Motori Apparecchiature Elettriche) celosvětově známé nejen svojí vysokou kvalitou ale i vynikajícím výkonem. Mezi sesterské společnosti patří taktéž velmi známé značky Dunkermotoren, Haydon Kerk (Pittman), popřípadě DFS pod hlavičkou jediné divize vyrábějící elektromotory Ameteku – Advanced motion solution (AMS).

Čtenářská diskuze