„Fialky“ nezaváhaly a vyhrály další dva domácí zápasy

Nová tvář v týmu SK Dobré - Řekyně Konstantina Paridi.     Foto: ittf.

Nová tvář v týmu SK Dobré – Řekyně Konstantina Paridi. Foto: ittf.

DOBRÉ - Prodloužený víkend byl ve znamení dalších kol nejvyšší české soutěže ženských stolnětenisových družstev. Doberský elitní tým po dvou domácích výhrách před třemi týdny čekala opět domácí herna. Soupeřkami byly tentokrát hráčky druhé rezervy mistrovského Hodonína a posílený tým TJ Ostrava.

SK Dobré – SKST Hodonín C 6:0

Jednotlivé výsledky: D. Vitovcová – K. Šprtová 3:1, Z. Blašková – R. Žižkovská 3:0, K. Paridi – S. Šíblová 3:0, Z. Blašková – K. Šprtová 3:0, D. Vitovcová – S. Šíblová 3:0, K. Paridi – R. Žižkovská 3:0.

V páteční podvečer nabídly „fialky“ slušné divácké návštěvě rychlé utkání. Soupeřkám povolily za 65 minut vyhrát pouze jeden, a to ten úplně první set. Pak už jedinou drobnou dramatickou zápletkou byl druhý set posledního zápasu mezi domácí Konstantinou Paridi a Rebekou Žižkovskou, který skončil 18:16 pro řeckou hráčku, pro toto utkání mimořádně v šedém domácím dresu.

SK Dobré – TJ Ostrava KST 6:3

Jednotlivé výsledky: K. Paridi – J. Vašendová 3:0, Z. Blašková – E. Labošová 3:1, D. Ilievová – T. Tomanová 0:3, Z. Blašková – J. Vašendová 3:0, K. Paridi – T. Tomanová 2:3, D. Ilievová – E. Labošová 2:3, Z. Blašková – T. Tomanová 3:2, D. Ilievová – J. Vašendová 3:0, K. Paridi – E. Labošová 3:2.

V sobotu v pravé poledne bylo zahájeno utkání čtvrtého kola. Soupeřem domácích bylo tentokrát jedno ze dvou ostravských družstev v soutěži. Tým před sezonou posílený o šestou hráčku českého žebříčku Tamaru Tomanovou dokázal v minulém kole vyhrát v Moravském Krumlově a trápil také Břeclav. Hlavně zápasy domácích hráček s Tomanovou a Slovenkou Labošovou měly vynikající úroveň. Fialky v úvodu vedly už 3:1, ale dvě pětisetové prohry znamenaly srovnání. Následně ale v souboji jedniček vyhrála Zdena Blašková nad Tomanovou, pak si Dagmar Ilievová poradila s Vašendovou a vítězný bod zajistila Konstantina Paridi skvělou obrátkou v zápase s Labošovou. Vítězství vybojované, ale zasloužené.

Ostatní výsledky

CDU – ST Ostrava – AC Sparta Praha 6:1, SKST Havířov – SKST Vlašim 6:1, TT Moravský Krumlov – SVS Hradec Králové A 2:6, MSK Gumotex Břeclav – SVS Hradec Králové B 6:1, SKST Stavoimpex Hodonín A – SF SKK El Niňo Praha 6:0, SKST Stavoimpex Hodonín B – SKP Sever Ústí n/L 6:1, CDU – ST Ostrava – SKST Vlašim 6:1, SKST Havířov – AC Sparta Praha 6:1, TT Moravský Krumlov – SVS Hradec Králové B 6:3, MSK Gumotex Břeclav – SVS Hradec Králové A 6:4, SKST Stavoimpex Hodonín A  – SKP Sever Ústí n/L 6:0, SKST Stavoimpex Hodonín B – SF SKK El Niňo Praha 6:2.