FC Hradec Králové přivítal první tři posily

Zleva: Jan Kvída, Petr Eliáš a René Kropáček.

Zleva: Jan Kvída, Petr Eliáš a René Kropáček.

HRADEC KRÁLOVÉ - Na prvním tréninku FC Hradec Králové v roce 2018 nechyběly ani tři nové tváře – René Kropáček, Petr Eliáš a Jan Kvída. Prvně dva jmenovaní uspěli na testech, které proběhly na sklonku sezony, Jana Kvídu z jeho mateřského klubu přivádí nový ředitel Jiří Sabou. Pojďme si je postupně všechny představit. Všem jsme položili totožné otázky.

 

1. Co od nového angažmá očekáváš?

2. Co ovlivnilo tvoje rozhodnutí přijít do Hradce Králové?

3. Jaká je tvoje největší přednost?

4. Co víš o hradeckém fotbale?

5. Koho znáš z kabiny?

 

RENÉ KROPÁČEK, 5. 7. 1995, útočník, přestup z Domažlic

1) Jde pro mě o novou zkušenost. Hradec je v mé kariéře postup o stupeň výš. Jsem rád, že jsem dostal příležitost, a že jsem tady.

2) Je to pro mě nová výzva. V novém angažmá se mohu opět profesně posunout.

3) Asi rychlost a zakončení.

4) Hradecký fotbal sleduji jako každý fotbalový klub. Samozřejmě vím, že na podzim se mu moc nedařilo a já jen doufám, že v budoucnu se to zvedne a v tabulce budeme postupovat vzhůru.

5) Vůbec nikoho.

 

PETR ELIÁŠ – 27. 3. 1996, defenzivní záložník, přestup z Králova Dvora

1) Je to pro mě výzva. Budou to pro mě nové zkušenosti. Jsem rád už za to, že tady budu trénovat a vše ostatní přijde. Snad se zde dobře začlením.

2) Byl to ředitel Sabou. Je to samozřejmě také výzva pro moji další fotbalovou kariéru.

3) Určitě defenziva a bojovnost.

4. Jedná se o klub s ambicemi do první ligy. Myslím si, že tam i patří. Nyní se sice nedaří, ale do nejvyšší soutěže se Hradec vrátí. A když se to nepovede letos, tak další rok určitě.

5) Milana Černého, ale ne osobně, ale jako vynikajícího hráče.

 

JAN KVÍDA – 17. 1. 1991, stoper, hostování s opcí FK Příbram

1) Hlavně je to pro mě změna, kterou jsem hledal. V Příbrami jsem působil odmala. Poznám nové spoluhráče, prostředí a fanoušky. A co dál očekávám? Že nic nevzdáme a o postup se budeme prát do konce sezony. Myslím si, že to nereálné není. Vždyť mnohé týmy to během šňůry bez porážky skutečně v minulosti i dokázaly. Uvidíme, snad se nám bude dařit.

2) Ambice klubu vrátit se zpět do ligy, kam také patří. Já doufám, že když se zde bude dařit, opce se uplatní a zůstanu zde i pro další sezony.

3) Jsem obránce, takže určitě defenzivní činnost, hra odzadu, hra hlavou, čtení hry a hlavně asi bojovnost a zarputilost.

4) Hradec znám velmi dobře. Přeci jen se ve fotbale pohybuji již nějaký ten pátek. Pamatuji si Hradec, když postupoval před dvěma lety z druhé ligy, že to válcoval. V té době jsem hrál proti němu za Varnsdorf a neměli jsme šanci. Já si jen přeji, aby to následující půlrok bylo to samé, a že to budeme opět jen válcovat a o postup se ještě popereme.

5) Určitě Láďu Martana a Jirku Janouška, s kterými jsem působil ve Varnsdorfu. Ostatní spíš od vidění, když jsem proti nim nastupoval.

Čtenářská diskuze