FBC Dobré vybojovalo potup do osmifinále Poháru České pojišťovny

221KLADNO – V netradičním úterním termínu vyrazily florbalistky FBC Dobré k utkání druhého kola Poháru České pojišťovny do městské haly v Kladně. Zde navázaly na úspěchy z minulých zápasů a podruhé hráčky z města „oceli“ porazily. Utkání vyřazovací části poháru se hrají v klasické délce známé z hokeje 3 x 20 minut čistého času. Nejen s touto premiérovou skutečností se FBC Dobré vypořádalo na výbornou.

FBC Kladno – FBC Dobré 3:4 (2:0, 0:3,1:1)

Branky: 20:58 Prázová O. (Preiningerová), 23:56 Harapátová (Prázová O.), 24:38 Ptáčníková (Netíková P.), 41:58 Prázová O. (Preiningerová)

FBC Dobré: Svobodová T. (Hanušová) – Netíková P., Ptáčníková, Panenková Mi., Barillová, Sedloňová – Nosková, Preiningerová, Fingerová, Harapátová, Netíková M., Prázová O., Jindráková, Kotková

Utkání se nevyvíjelo vůbec dobře, po úvodním oťukávání kladenské hráčky dvakrát udeřily a jinak celkem vyrovnanou první třetinu vyhrály. Druhá část vyšla doberským florbalistkám na výbornou. „Gól po osmapadesáti vteřinách hry po krásné kombinaci, kdy jsme soupeřky přečíslili a vyrovnali, vnesl do našich řad trošku klidu,“ popisuje vyrovnávací gól Luděk Preininger z FBC Dobré.

Skvělou pětiminutovku poté završil dobře rozehraný trestný úder obranného dua P. Netíková – Ptáčníková. Dvoubrankový rozdíl zařídila po kombinaci dvojice Preiningerová se zakončující Prázovou. Po zvýšení skóre zápasu nastaly pro doberské florbalistky horké chvilky. Domácí hráčky snížily, hrály dvojnásobnou přesilovku a naštěstí pro Dobré neproměnily trestné střílení. Kladenské florbalistky se ale přes enormní snahu už neprosadily a závěr utkání, také díky přesilové hře, přinesl hráčkám FBC Dobré postupovou radost.

„V osmifinále Poháru České pojišťovny přivítáme favorita, extraligové FBŠ Bohemians Praha. Termín zatím není určen, ale už víme, že ho odehrajeme ve sportovní hale v Rokytnici v Orlických horách. Utkání bude přístupné všem a my věříme, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků,“ těší se na srovnání kvalit Luděk Preininger.