FBC Dobré sehrálo neúspěšný zápas o první místo

VYSOKÉ MÝTO – Do konce sezony zbývaly čtyři zápasy. Dva z nich sehrály doberské florbalistky na předposledním turnaji ve Vysokém Mýtě. Hned ten první byl přímý souboj o průběžné první místo 2. ligy žen s týmem IBK Hradec Králové A.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)

Branky: 2:39 Preiningerová (Sedloňová), 31:33 Preiningerová (Netíková M.)

Klíčový zápas celé sezony začal pro doberské hráčky výborně. Rychlý gól v hradecké síti ukázal, že vesnický tým v žádném případě nebude zaostávat za velkoměstským. Od začátku svižné utkání se ještě více zrychlilo a k vidění byl krásný florbal se šancemi na obou stranách. Druhá třetina vyšla lépe hradeckým hráčkám. Vše podstatné se však událo v poslední části. Nervózně hrající a často faulující soupeř nám 2x umožnil početní výhodu, z nichž jsme využili jenom tu první. Přišly i další nevyužité šance, a tak 5 minut před koncem po chybě našich hráček vstřelilo IBK HK veledůležitý gól. Ve zbývajícím čase se doberská děvčata vrhla do útoku se snahou vyrovnat, ztráta koncentrace, zejména v obraně, ale umožnila soupeři navýšit skóre ve svůj prospěch. Během jedné minuty se síťka naší branky rozvlnila hned 3x a skóre dostalo nepěknou podobu, která ale v žádném případě nevypovídá o průběhu zápasu.

FTC Vysoké Mýto – FBC Dobré 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)

Branky: 5:13 Nosková, 10:58 Preiningerová (Harapátová), 18:49 Netíková M. (Sedloňová), 28:42 Preiningerová

Před druhým zápasem se trenér týmu Tomáš Vidlák snažil hlavně o povzbuzení psychického stavu doberských hráček, což se mu nakonec povedlo. Kvalita předvedené hry našeho týmu šla sice dolů, nasazení hráček po vyhroceném předchozím zápase také nebylo 100%, ale holky naštěstí v letošní sezoně zvládají i takovéto zápasy a utkání dovedly do vítězného konce.

Hradecké hráčky si v následujícím zápase poradily i se soupeřem z Hořic a získaly bodový náskok, který jim už téměř jistě zaručoval baráž o první ligu. Tento náskok potvrdily i v následujícím turnaji. Naše děvčata tak v posledním turnaji sezony 6. 4. 2013 v Hradci Králové budou bojovat o celkové druhé místo a to hlavně s děvčaty z Jaroměře. Doufejme, že úspěšně.