FBC Dobré se v Poháru České pojišťovny utká s Kladnem

Fotbalový Český pohár zná téměř každý. Od úvodních kol se střetávají týmy z celé republiky a vyřazovacím způsobem nakonec vzejde republikový vítěz, který má tu čest, reprezentovat Českou republiku v pohárové Evropě. Podobně prestižní soutěž má i florbal.

florbalSEZIMOVO ÚSTÍ – Kouzlo této neligové soutěže spočívá v tom, že umožňuje týmům z nižších soutěží porovnat se s elitními extraligovými celky. „Zvučná jména jako Herbadent Praha nebo Bohemians Praha jsou však nasazena do vyšších kol a do nich je nutné se postupně probojovat. Tuto možnost okusila i naše děvčata,“ přibližuje systém poháru Luděk Preininger z FBC Dobré.  Základní kolo se hrálo turnajově. Tým FBC Dobré byl nalosován do skupiny C, která své utkání sehrála v hale v Sezimově Ústí.

SK Bivoj Litvínov – FBC Dobré 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 21:39 Netíková M. (Preiningerová), 23:27 Netíková M., 39:16 Netíková M. (Harapátová)

S prvoligovým Litvínovem se FBC Dobré střetlo na nedávném Czech open, kde šťastně remizovalo. Papírová převaha však v reálu na hřišti nebyla znát a byly to doberské hráčky, které předvedly lepší kvalitu v útoku i bráně a po právu braly důležité tři body.

FBC Dobré – FK Slovan Jindřichův Hradec 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

Branky: 3:55 Preiningerová (Tomaščinová), 7:39 Panenková Mo. (Harapátová), 36:23 Nosková (Netíková P.)

Utkání s druholigovým soupeřem začalo doberským náporem a poměrně snadným vedením 2:0. Vše nasvědčovalo, že to bude jednoduchý zápas, a čekalo se na třetí gól, který by asi definitivně rozhodl. Ten se však přes celou řadu příležitostí vstřelit nepovedlo. Naopak soupeř z ojedinělých útoků vyrovnal a ráz utkání se zcela změnil. Střelecká smůla, dvě vyloučení a chyby v obraně způsobily dvoubrankové vedení soupeře, které se i přes enormní snahu všech nepodařilo zkorigovat.

FbK Olymp Praha – FBC Dobré 0:11 (0:4, 0:4, 0:3)

Branky: 9:24 Tomaščinová (Barillová), 9:57 Preiningerová (Harapátová), 12:45 Netíková M. (Prázová), 14:44 Sedloňová (Barillová), 17:48 Jindráková, 20:01 Netíková M. (Harapátová), 25:44 Preiningerová (Jindráková), 27:34 Netíková M. (Barillová), 34:20 Panenková Mo. (Harapátová), 35:35 Tomaščinová (Preiningerová), 43:39 Nosková (Harapátová)

V tomto utkání Dobrému vycházelo téměř vše. Krásné góly, nápadité kombinace i nula gólmanky D. Hanušové.

FBC Dobré – 1. FbK Tábor 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 19:24 Harapátová (Prázová), 28:10 Barillová, 33:24 Preiningerová (Tomaščinová), 35:19 Preiningerová (Netíková M.)

Podle dosavadního průběhu turnaje šlo v tomto zápase o všechno. Výhra zaručovala první místo ve skupině, remíza díky skóre druhé místo a prohra znamenalanepostupovou čtvrtou příčku.  Z první ligy sestoupivší Tábor také neměl postup jistý, takže utkání slibovalo boj až do konce. Na náskok soupeře vždy Dobré našlo odpověď a postupně získávalo mírnou převahu, kterou korunovalo vedoucími góly. V dramatickém závěru, kdy Tábor musel nasadit svou lehce zraněnou nejlepší hráčku, holky vítězství uhájily a mohly slavit postup do vyřazovací fáze soutěže z prvního místa.

„Prvního října v dalším kole se nám postaví tým FBC Kladno. Ten jsme už letos jednou vyřadili na prázdninovém Czech Open. Doufáme, že se nám to povede opět, i proto, že pak by na naše děvčata čekal bonbonek v podobě utkání s extraligovým týmem Bohemians Praha,“ dodává na závěr Luděk Preininger.

Čtenářská diskuze
Tags: ,