FBC Dobré se chystá na Czech Open

Nová sezona, pro FBC Dobré již šestá, nezadržitelně klepe na dveře. Než se ale v říjnu kolotoč druholigových zápasů roztočí, je potřeba se na nástup do něj náležitě připravit.

IMG_0510DOBRÉ – Po měsíční herní pauze se hráčky FBC Dobré začaly scházet na ne příliš oblíbených, ale velice důležitých fyzických trénincích, kde pilovaly obratnost a nabíraly sílu a rychlost. Od června se k tomu všemu přidal i trénink florbalových dovedností – individuálních i týmových.

Součástí letní přípravy jsou i přípravné turnaje a přátelské zápasy. Doberské hráčky se zúčastnily dvou turnajů – 10. května v České Třebové, kde se v rámci pravidelné akce „10 dní florbalu“ utkaly v turnaji s prvoligovým Orlickem/Třebovskem a remízovaly 4:4 (branky: Netíková M., Netíková P., Harapátová, Jindráková), s druholigovým rivalem z Vysokého Mýta vyhrály 5:1 (branky: Harapátová, Nosková, Netíková M., Jindráková, Tomaščinová), a tím obsadily o skóre stříbrnou příčku.

Druhým turnajem byl tradiční memoriál Davida Korce. „Trojkovým“ turnajem, hraje se systémem tří hráčů v poli + gólman, amatérských týmů v Náchodě děvčata završila po 4. místě ve skupině, semifinálovým postupem na samostatné nájezdy a prohrou ve finále stříbrný hattrick.

„Čtrnáctého srpna se v Praze rozjíždí 22. ročník největšího florbalového turnaje v Evropě Czech Open. Po veleúspěšné loňské premiéře, 9. – 16. místo z 64 týmů, nebudou naše děvčata chybět ani letos. V základní skupině nás postupně čekají tito soupeři: ve čtvrtek 14. srpna od 14.00 hodin juniorský tým českého mistra Herbadent Praha, od 17.40 maďarský Neumann Pillangkók a v pátek od 10.40 finský Inkkarit,“ těší se na turnaj Luděk praininger z FBC Dobré.

Jak si dívky z FBC Dobré na tomto turnaji vedly, vás budeme informovat.

Čtenářská diskuze
Tags: ,