FAČR se ohrazuje proti reportáži

fačrFAČR se ohrazuje vůči vyznění reportáže reportérky ČRo Radiožurnál Markéty Chaloupské, ze dne 28. 1. 2019 s názvem: Chládkovo divizní Nové Strašecí získalo za Pelty pohádkovou dotaci. „O nic jsem nežádal,“ říká exministr.

Ve zmíněném článku jeho autorka mimo jiné konstatuje, že: „FAČR přitom dlouhodobě nevysvětluje ani to, podle jakých pravidel peníze z loterií rozdělovala a zda vůbec nějaká pravidla existovala“, konec citace.

FAČR chce jasně deklarovat, že tato informace se nezakládá na pravdě, naopak v otázce rozdělovaní zmíněných finančních zdrojů z loterií, u kterých je potřeba opětovně zdůraznit, že se nejednalo o veřejné zdroje (tj. nešlo o státní „dotační“ peníze), postupovala vždy maximálně transparentně. Veškerý systém přerozdělení těchto zdrojů navíc asociace vyúčtovala Českému olympijskému výboru, od kterého finanční podporu dostala. Informace lze v tomto směru veřejně dohledat skrze audit společnosti KPMG na webových stránkách ČOV.

FAČR tak stále v pozici právnicky obviněné osoby odmítá podobné účelově napsané články, jejichž účelem je pouze průběžně obnovovat paniku a nejistotu ve fotbalové rodině. Vedení asociace je naopak připraveno informovat svoji členskou základnu o podobných výpadech, které se také členské základny přímo či nepřímo dotýkají a uvádět podobné mediální informace na pravou míru.

Čtenářská diskuze
Tags: ,