EURO Houdkovice 2016 vyhrál tým Honki Tong

Druhý tým turnaje MARIE FC.

První červencová sobota patřila v Houdkovicích vyznavačům malé kopané. 22. ročník již tradičně uspořádal Sbor dobrovolných hasičů.

HOUDKOVICE - Letos přijelo do místního zrekonstruovaného areálu šest týmů, které si to nejprve rozdaly ve skupině mezi sebou systémem každý s každým na 2×10 minut, aby pak čtyři nejlepší mužstva hrála zápasy o konečná umístění.

1.místo-b

„V prvním semifinále pokračovala ve spanilé jízdě posílená voděradská Marie FC, která nedala sebemenší šanci Újezdeckému baletu a po vítězství 4:1 byla prvním finalistou. Naneštěstí pro pořadatele se spustil na vyřazovací boje prudký liják s bouřkou, který nás donutil turnaj na 27 minut přerušit. Po nucené pauze začalo druhé semifinále mezi náchodským Honki Tong a 1. FC Nový Jork ze Žamberku. Konečný výsledek 4:3 poslal do finále Honki Tong.

3.místo

Od druhého poločasu se spustil opět vytrvalý déšť, který dokonce turnaje už neustal. Zápas o 3. místo se odehrál formou penaltového rozstřelu a přesnější mušku měli hráči 1. FC Nový Jork a po výsledku 3:1 vybojovali 3. místo.

Finále mezi Marii FC a Honki Tong přineslo na podmáčeném terénu urputný boj, nechyběly emoce a po 20 minutách bylo skóre vyrovnané 1:1. Rozhodnout musely penalty, které se staly Marii FC osudné. Šťastnější byl tým Honki Tong,který se stal celkovým vítězem EURO Houdkovice 2016. Druhé místo Marie FC bylo pro samotné hráče zklamáním.

Na závěr turnaje jsme vyhodnotili také nejlepší jednotlivce. Nejlepším brankářem se stal Jiří Řízek z týmu Wasserbauerova jedenáctka. Nejlepším hráčem byl zvolen z týmu Marie FC Filip Kaplan a nejlepší střelec vzešel z penaltového rozstřelu mezi hráčem Marie FC Danem Martanem a Lukášem Nožkou z 1. FC Nový Jork, který zároveň i plnil roli rozhodčího. Úspěšnější byl pan sudí a mohl si tak odvézt cenu. Druhým rozhodčím byl Miloš Hoffman. Oběma patří poděkování do Nového Města nad Metují. Také bych chtěl poděkovat všem sponzorům, kteří na úspěšnou akci přispěli,“ byl spokojený s průběhem turnaje hlavní pořadatel Václav Vaněček ml.

1.místo-cSestavy medailových týmů

Honki Tong: Richard Berger, Tomáš Vejprava, Vojtěch Vaněček, Erik Berger, Milan Voborník, Adam Gajdoš, Marek Flégl a Tomáš Pacalt.

Marie FC: Radek Jedlička, Radek Plachetka, Tomáš Falta, Marek Derner, Dan Štursa, Michal Janeček, Jakub Holoubek, Filip Kaplan, Dan Martan a Ondřej Podsztávek.

1. FC Nový Jork: Tomáš Mihulka, Petr Hynek, Martin Kočí, Michal Valtera, Denis Lom, Jan Opatzil, Lukáš Nožka a Štěpán Barák.