Erik Provazník suverénně vyhrál svou kategorii S1

Erik Provazník.

Erik Provazník.

VYSOKÉ MÝTO - Na autodromu ve Vysokém Mýtě se jel 15. července další závod seriálu Mezinárodního mistrovství ČR v supermotu. Do bojů o cenné mistrovské body úspěšně zasáhli i dva naši jezdci z kosteleckého týmu Region Racing CZ.

V prestižní kategorii S1 splnil roli největšího favorita Erik Provazník. Využil nepřítomnosti svých dvou rivalů Kejmara a Sitnianského, kteří ve stejném termínu závodili v Řecku na dalším závodu evropského šampionátu. Zvítězil suverénně nejen v kvalifikačním tréninku, ale hlavně pak v obou odpoledních závodech. Erik se tím dostal do čela seriálu MMČR a má velkou šanci na celkový mistrovský titul.

Pořadí

1. Erik Provazník, Region Racing CZ, Yamaha, 1.+1., 2. Miroslav Řihák, Honda, 2.+2., 3. Lukáš Ducháček, Husqvarna, 3.+3., 4. Pawel Leskow, Polsko, Husqvarna, 5.+4., 5. Petr Ludvík, KRTZ Motorsport, Husqvarna, 4.+5.

 

Průběžné pořadí MMČR

1. Erik Provazník, Region Racing CZ, Yamaha, 130 bodů, 2. Lukáš Ducháček, Husqvarna, 108 bodů, 3. Miroslav Řihák, Honda, 108 bodů, 4. Pavel Kejmar, TM, 94 bodů, 5. Milan Sitnianský, Honda, 94 bodů.

 

Radovan Matyk.

Radovan Matyk.

Ve třídě S3 MX Cup jel další jezdec Regionu Radovan Matyk. V obou jízdách dokázal dojet na čtvrté pozici a čtvrtý skončil i celkově. V seriálu je po Vysokém Mýtě na vynikajícím 2. místě se ziskem 96 bodů.

Pořadí

1. Pavel Kajgr, Yamaha, 1.+1., 2. Tamas Varga, Maďarsko, Husqvarna, 2.+2., 3. Imre Csuka, Maďarsko, KTM, 3.+3., 4. Radovan Matyk, Region Racing CZ, Yamaha, 4.+4.

Foto: Pavel Horák

Čtenářská diskuze