Epidemická situace v kraji – počet nových případů nákazy klesá

KRAJ – Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se za poslední dva týdny zlepšila. Počet nových případů nákazy klesl a s tím i částečně nápor na covidová lůžka v nemocnicích. Aktuálně týdenní přírůstek činí 3 695 nových případů covid-19, což je o více jak 1 000 případů méně než minulý týden a o 2 000 tisíce méně než koncem února.

Situaci v nemocnicích v Královéhradeckém kraji se podařilo stabilizovat, zůstává ale nadále napjatá. Počet nových případů nákazy je už druhý týden v řadě nižší než v únoru a s tím souvisí i snížení náporu na kapacity nemocnic. Zaplnění covidových lůžek v celém kraji je podobný jako v uplynulých dnech. Aktuálně je ze 720 lůžek 187 volných standardních lůžek a 10 lůžek na JIP, informoval hejtman Martin Červíček.

V Královéhradeckém kraji v pondělí 15. března přibylo 537 nových případů nákazy covidem-19. Před dvěma týdny – první březnové pondělí – testy prokázaly 764 případů nákazy. Nákaza se v kraji stále nejvíce šíří v okrese Jičín.

Na Jičínsku za posledních sedm dní přibylo 821 nemocných v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Na Rychnovsku přibylo 700 nemocných, na Hradecku 536 a na Náchodsku 488. V okrese Trutnov přírůstek počtu nových případů v pondělí klesl na 331 nakažených za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Čtenářská diskuze