Energetici po bouřce obnovovali dodávku proudu

KRAJ -  K pondělní 18. hodině, po té, co se přes východní Čechy přehnala velmi silná bouřka, evidovali energetici v Královéhradeckém kraji dvě poruchy na vedení vysokého napětí, na Náchodsku a Rychnovsku. V Pardubickém kraji to bylo 15 poruch na vedení vysokého napětí, nejpostiženější je Pardubicko a Chrudimsko, Ústí nad Orlicí a Svitavsko. V Královéhradeckém kraji bylo cca 650 domácnosti bez energie, v Pardubickém kraji kolem 26 000 domácností bez energie.

K 20. hodině 20. června byly v Královéhradeckém kraji tři poruchy na vedení vysokého napětí, na Náchodsku a Rychnovsku. V Pardubickém kraji celkem 11 poruch na vedení vysokého napětí – v Královéhradeckém kraji cca 250 domácnosti bez energie, v Pardubickém kraji je to cca 5 000 domácností bez energie, takže tam číslo výrazně kleslo.

„K 21. hodině, evidujeme v Královéhradeckém kraji 2 poruchy na vedení vysokého napětí, na Rychnovsku a Trutnovsku. V Pardubickém kraji je to 8 poruch na vedení vysokého napětí. V Královéhradeckém kraji je v tuto chvíli cca 150 domácnosti bez energie, v Pardubickém kraji je to cca 5 000 domácností bez energie. Na odstraňování poruch pracujeme,  a je vidět, že se daří poruchy opravovat a odstraňovat bezproudí pro domácnosti, ale budeme samozřejmě pracovat i v noci, abychom obnovili dodávku, co možná nejdříve do všech domácností,“ uvedla k 21. hodině mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková.

Čtenářská diskuze
Tags: ,