Energetici měli plno práce i na Rychnovsku

REGION – Vlivem velmi silného větru se zvýšila během posledního zářijového pondělí poruchovost v Pardubickém kraji z dopoledních 3 poruch na vedení vysokého napětí k 16 hodině na 24 – především na Svitavsku, Ústí nad Orlicí, Chrudimsku – bylo přibližně 12 tisíc odběrných míst bez energie.

V Královéhradeckém kraji to byly 4 poruchy na vedení vysokého napětí – na Rychnovsku – celkem přibližně 7 000 odběrných míst bez energie.

„Naši technici jsou v terénu a na obnovení poruch pracují, jak jen to vítr dovolí. Silně fouká, proto i my musíme dbát na bezpečnost našich pracovníků, kdy hlavně v lesích padají vzrostlé stromy a větve. Naši technici jsou v terénu a i přes špatné počasí, komplikovaný terén a déšť a na opravách stále pracují. Pomáhají nám i pracovníci externích firem. V mnoha případech vzrostlé stromy doslova brání energetikům se k poruše dostat a musí se přes ně prořezat, což není nikterak snadné,“ informovala odpoledne mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková.

K večeru se situace se stabilizovala, k 19 hodině zbývalo opravit v Královéhradeckém kraji již pouze 3 poruchy na vedení vysokého napětí – České  Meziříčí, Sloupno, Rychnov nad Kněžnou – Dlouhá Ves – bez energie bylo již pouze cca 500 odběrných míst včetně chat a chalup.

Čtenářská diskuze