Eliška Machačová zazpívá sportovcům

Zpěvačka Ella – Eliška Machačová, má za sebou několik předvánočních koncertů v našem regionu. A brzy ji uvidíme a uslyšíme znovu i v Dobrušce.

DSC_0154

„V nejbližší době budu zpívat v Dobrušce na akci Sportovec roku. To bude 19. ledna v kině,“ prozradila Ella.
Foto: Archiv Elišky Machačové

REGION – V loňském roce Eliška Machačová natočila v Orlických horách nový videoklip s profesionálním týmem režiséra Tomáše Krejčího, ve kterém účinkovala se známým hercem Filipem Cílem. Hudbu k písničce Lásce se nebráním složil kytarista a producent Adam Malík, text Markéta Andělová.

V singlu zpěvačka zpívá o lásce dvou lidí, kteří se navzájem přitahují a seznamují se právě při projížďce na koních po nelehkém terénu, jím dojedou až na samý vrchol hory, aby si řekli své ano v neratovském kostele.

Loni také zveřejnila svůj druhý videoklip k singlu Bye bye ti říkám, opět v režii Tomáše Krejčího. Tentokrát milostný příběh o lásce vystřídalo v písničce Bye bye ti říkám mírné drama o rozchodu dvou lidí.

V hlavní roli se zde představil také český herec působící v USA Marek Matoušek. O hudbu a text se opět postaral kytarista a producent kapely Adam Malík s textařkou Markétou Andělovou.

Své dojmy z nedávných koncertů i plány do budoucna nám Ella prozradila na prahu nového roku.

Absolvovala jste před svátky adventní koncerty v Opočně a Černíkovicích, jaká tam byla atmosféra, jak se vám zpívalo? V čem se koncerty lišily?
„Atmosféra byla kouzelná. Oba koncerty byly krásné a každý byl něčím výjimečný. První koncert, v Opočně, byl spojen se křtem prvního debutového alba, takže jsme si to moc užili a tím, že to bylo moje první CD, to bylo ještě intenzivnější. Druhý koncert byl v kostele na počest Josefa Velechovského, což byl můj prapraděda – velký hudebník, který dělal kapelníka na zámku. Takže už to pro mě byla velká čest, a ta atmosféra v kostele, je zase jiná – magická, dýchal na mě ten prostor kostela, ticho a klid. Koncert se povedl také úžasně. Na obou koncertech hostoval můj kolega z divadla a výborný kamarád a zpěvák Tomáš Savka. Lidé odcházeli spokojení a naplnění a to byl můj nejkrásnější dárek k Vánocům.“

Měla jste více předvánočních vystoupení, jak jste si je užila?
„Ano, kromě vystupování s mou kapelou účinkuji také v některých muzikálech ve Slováckém divadle a také v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde s Tomášem hrajeme v muzikálu Jesus Christ Superstar. Nemusím asi nikomu vysvětlovat, o čem muzikál je, takže si asi umíte představit, jak moc to bylo silné, ještě tím, že se představení hrálo pár dní před Štědrým dnem.“

A co Mikuláš v Opočně? Jaký byl?
„Mikuláš v Opočně dopadl samozřejmě jako každý rok na výbornou. Musím smeknout před mým taťkou Josefem Machačem, který celého Mikuláše režíruje už několik let a každý rok je to jiné a originální. Není to opravdu nic lehkého celou tu velkou show, kde se každý rok sejde kolem sedmi tisíc návštěvníků, zorganizovat a připravit. Já jsem zde účinkovala jako zpívající anděl a je to pro mě vždy tradice a svátek.“

Jak jste prožívala letošní vánoční svátky, co podle vás nesmí chybět na Vánoce?
„Vánoce jsou pro mě jedním z nejkrásnějších svátků v roce. Vždy se těším na rodinu, až se všichni sejdeme u štědrovečerního stolu. Tím, že mám malou sestřičku, tak je to ještě krásnější, dívat se jak s úžasem v očích rozbaluje dárky. To, že se sejde celá rodina, jsme spolu – to je pro mě ten okamžik a kouzlo, které na Vánoce nesmí chybět.“

Jaký byl pro vás uplynulý rok, povedl se?
„Rok 2016 byl opravdu pestrý rok, jen co je pravda. Pro mě velice náročný jak pracovně, tak i v osobním životě a myslím, že mě i zkoušel, co všechno vydržím. Ale já za něj děkuji, protože mně dal hodně zkušeností. Natočili jsme dva krásné klipy, celé léto jsme koncertovali a závěr roku jsme oslavili křtem CD a vánočními koncerty. Byl to tedy náročný, ale úspěšný rok, který mě i celou moji kapelu posunul zase o krok dál k našim snům.“

Co silvestr, zažila jste někdy nějaké zvláštní oslavy?
„Tento rok jsem se žádných zvláštních oslav neúčastnila. Chtěla jsem být doma s rodinou, dívali jsme se na pohádky a užívali si sami sebe. Musím se přiznat, že jsem v soukromí spíše introvert, takže nemám ráda nějaké extra velké bláznivé oslavy.“

Jdete do nového roku s nějakým předsevzetím nebo přáním?
„Určitě. Už mám seznam věcí, které bych chtěla změnit. Jednou z nich je třeba nedochvilnost, se kterou zápasím už od malička.

Co chystáte v novém roce, zejména pracovně, a co je před vámi v nejbližší době?
„V tomto roce budeme samozřejmě opět koncertovat s kapelou, chystáme nový klip a já ještě musím udělat státnice na JAMU, takže je toho víc než dost. V nejbližší době budu zpívat v Dobrušce na akci Sportovec roku. To bude 19. ledna v kině. Všechny srdečně zvu.“

Jak jste na tom vy se sportem?
„Sport je mým velkým koníčkem. Rodiče mě ke sportu vedli od malička. Dokonce jsem přemýšlela, když jsem se rozhodovala kam na školu, že kdyby mě nevzali na konzervatoř, šla bych na sportovní gympl. Ráda běhám, jezdím na koni, závodně jsem plavala, s chutí si zajdu na běžky nebo na lyže. Sport je velký relax a mám ho ráda.“

Na co se nejvíc v novém roce těšíte?
„Těším se na celý nový rok 2017, co mi přinese a jak se mi podaří plnit si své sny a cíle.“

DSC_0425 (2)

 

Eliška Machačová (*7. 10. 1992 v Opočně) známá jako Ella je mladá zpěvačka a herečka, která vystřídala několik hudebních stylů od jazzu až po rock. Působí v mnoha muzikálech a studuje herectví na JAMU (Janáčkova akademie múzických umění) v Brně. Od konce roku 2015 spolupracuje se známým kytaristou Adamem Malíkem, který doprovází také slovenskou zpěvačku Kristínu.

Se svou kapelou odehrála první koncerty jako host známých skupin Buty a No name a zúčastnila se několika letních festivalů. V roce 2015 natočila několik nahrávek a oficiální klip ke skladbě Déšť, která bodovala i v několika hitparádách.

Od tří let chodila na zobcovou flétnu. V první třídě ZŠ navštěvovala sborový zpěv, sólový zpěv, mažoretky, tanec. V druhé třídě si pak přibrala ještě hru na klavír. Od první třídy absolvovala různé pěvecké, ale i klavírní soutěže, kde se umísťovala na prvních pozicích. V roce 2004 vyhrála celostátní pěveckou soutěž Karlovarský skřivánek. Od osmé třídy se také věnovala zpěvu u profesorky Lídy Nopové. Také se odmala prezentovala na různých kulturních, benefičních a dalších akcích. Zpívala s jazzovou kapelou K4band, spolupracovala s významnými režiséry – například Jozefem Bednárikem, režisérem Liborem Vaculíkem či Stanislavem Mošou.

V letech 2007-2014 studovala zpěv na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze – muzikálové oddělení. V roce 2012 účinkovala v divadle Pod Palmovkou v inscenaci Chicago (role Katariny Hunyakové). Účinkovala v divadle Broadway v Broadway plná muzikálů (postava Lucy). V roce 2013 hrála v seriálu Gympl.

Od akademického roku 2014/2015 začala studovat Janáčkovu Akademii múzických umění v Brně – obor herectví. Od roku 2016 hraje také v muzikálu Jesus Christ Superstar v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.

Čtenářská diskuze