Elen Hetfleischová si vybojovala účast na mistrovství Evropy!

Vicemistryně ČR Elen Hetfleischová.      Foto: Panda Rychnov.

Vicemistryně ČR Elen Hetfleischová. Foto: Panda Rychnov.

RYCHNOV N. K. - Velkého úspěchu dosáhla mladá šachistka rychnovské Pandy na MČR mládeže do 16 let, které se konalo v Koutech nad Desnou začátkem března.

MČR – kategorie D12

V kategorii D12 se po 6. kole až pátá nasazená Elen slunila na nečekaném 1. místě, když porazila i nasazenou jedničku turnaje J. Dudkovou, dvojku A. Zádrapovou a trojku E. Dobsu! V závěrečné sedmé partii jí stačila i remíza s Adélou Janouškovou k vysněnému titulu. I když to nakonec nedopadlo, Elen Hetfleischová potvrdila, že patří stále k nejlepším hráčkám v naší republice. Po zásluze obdržela stříbrnou medaili, krásný pohár a vybojovala si účast na mistrovství Evropy!

Konečná tabulka po 7 kolech

1. Janoušková A. 6,0 bodů, 2. Hetfleischová E. 5,5, 3. Cinková V. 5,5, 4. Dobsa E. 5,0, 5. Dudková J. 5,0.

MČR – kategorie H10

Ve výborné formě zastihlo MČR také dalšího šachistu Pandy Rychnov Daniela Jana Krautschneidera. V kategorii H10 obsadil jako čtrnáctý nasazený krásné 4. místo. Nejlepší partii si zahrál ve 4. kole, v němž porazil jedničku turnaje a mistra světa Jiřího Boušku z Polabin! Velký skalp získal Dan už v 1. kole, když porazil i nasazenou dvojku Popova z Unichess.

1. Delgerdalai B. 7,0 bodů, 2. Švadlenka M. 5,5, 3. Roubal M. 5,0, 4. Krautschneider D. J. 4,5, 5. Alidis M. 4,5.

„Elen i Dan se připravili o lepší umístění naprosto zbytečně, Elen měla na zlatou, ví přesně, co ji o ni připravilo a bude si to pamatovat celý život, o stříbro připravilo Dana předčasné ukončení turnaje. Oba zvládli famózně střední hru, kdy se nebáli obětovat materiál za lepší souhru figur. Sledoval jsem je denně online, velmi dobře uplatnili nedávno probíranou látku od velmistra Pachmana. Jejich chyby mě mrzí stejně jako je samotné. Máme našlápnuto i díky Míšovi Dušánkovi a bratrům Kroulíkům. Vrcholem by pro nás mohlo být MČR šestičlenných družstev do 12 let v Jihlavě, pokud se ovšem v červnu uskuteční.  A také MČR do 8 let ve Vyškově,“ byl mírně zklamaný trenér Jiří Daniel.

MČR juniorů a dorostenců

V Koutech probíhalo zároveň prestižní MČR juniorů a dorostenců. I zde měla Panda Rychnov zastoupení. Jen ½ bodu chybělo k bronzové medaili Martinu Buločkinovi, trenérovi rychnovské mládeže. S 6. místem a bilancí 4-4-3 může být spokojen. David Černý měl dobrý nástup, když měl po pěti kolech 50% bodů.

Konečná tabulka po 11 kolech

1. Miča M. 8,5 bodů, 2. Skalský A. 7,5, 3. Říha V. 6,5, 4. Stinka J. 6,0, 5. Špreňar P. 6,0, 6. Buločkin M. 6,0, 7. Brejník G. 5,5, …11. Černý David 2,5.

„Letošní ročník neměl, bohužel, tak poklidný průběh díky nastupujícímu koronaviru v České republice. V polovině turnaje vyhlásila vláda první omezení, když pak vyhlásila nouzový stav, turnaj musel skončit. Díky pandemii onemocnění COVID-19 je odložena spousta dalších šachových akcí, přejme si, aby se vše vrátilo co nejdříve zase do normálu a zároveň si važme práce doktorů, policie, hasičů, učitelů, prostě všech a jak krásné bude zase dýchat čerstvý vzduch a žít svobodně…,“ přeje si Pavel Kumpošt z Pandy Rychnov.