Dvě ženy přišly dohromady o statisíce korun

HRADECKO – V Královéhradeckém kraji přijímá policie každý den minimálně jedno oznámení o podvodu, který je spáchaný přes internet. Způsobené škody počítá v desítkách milionů korun, kdy poškození občané s největší pravděpodobností své úspory již neuvidí, protože peníze končí na zahraničních účtech nebo v kryptoměnách. Lidé přicházejí nejen o své úspory ale i o peníze nevědomky vypůjčené. Jelikož zákazníci bank ve většině případů o peníze přichází vlastním přičiněním, nemohou očekávat žádné odškodnění!

„V sobotu 2. října jsme v Hradci Králové během 4 hodin přijali dvě oznámení od žen – věk 22 a 39 let, které se staly obětí internetových podvodů. Obě nabízely na internetovém bazarovém portálu k prodeji oblečení za pár desítek korun. Během chvíle od zájemkyň obdržely odkaz, přes který se jedna přihlásila do svého internetového bankovnictví a druhá v něm vyplnila údaje z platební karty. Starší z žen přišla o více než 800 tisíc, z nichž cca 99% pocházelo z nově sjednaného úvěru a mladší o necelých 90 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.
V těchto dvou případech hrozí pachateli trest odnětí svobody od 3 do 8 let. Pokud by se jednalo o člena organizované skupiny působící ve více státech nebo by škoda přesáhla 10 miliónů korun, hrozilo by pachateli až 12letý trest odnětí svobody.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,