Dva výjezdy zásahovky se uskutečnily během 10 minut

HRADECKO -  Během deseti minut policisté na lince 158 přijali ve čtvrtek 19. července oznámení o střelbě, která byla slyšet na dvou místech na Hradecku. Střílelo se v Hradci Králové a v Třebechovicích pod Orebem.

policie DSCF9707

ilustrační foto

K první mělo dojít krátce po 20. hodině na Novém Hradci Králové. Na místo okamžitě vyjela prvosledová hlídka s balistickými vestami společně se zásahovou jednotkou. Oznamovatel uvedl, že slyšel asi dvacet výstřelů. O tři minuty později byli policisté na uvedeném místě, kde již k žádné střelbě nedocházelo.

„Přítomna byla skupina osob, která uvedla, že zde nacvičuje představení na nadcházející akci historických šermířů. Všichni shodně uvedli, že střelba z plynové pistole byla pouze součástí vystoupení a v žádném případě neměla nikoho ohrozit. Policisté je podrobili dechové zkoušce, která byla u všech negativní,“ informovala mluvčí policie Iva Kormošová.
K druhé střelbě mělo dojít v Třebechovicích pod Orebem, kam opět vyjížděli policisté oblečeni do neprůstřelných vest a zásahová jednotka. Oznamovatel uvedl, že z jednoho domu se ozývá s přestávkami střelba asi již půl hodiny.

„V uvedeném domě se nacházely dvě bytové jednotky, z nichž jedni obyvatelé slyšeli zvuky připomínající střelbu a druzí nic neslyšeli. Policisté dům opustili a vydali se pátrat po skutečném místě střelby. Vyslechnutí dalších osob v okolí  je opět zavedlo k původnímu místu, kde také našli mosazné nábojnice. Lidé, kteří prvně střelbu popřeli, již neotvírali. Krátce nato je zastihli na silnici mezi Třebechovicemi pod Orebem a Polánkami. Jelikož byli oba zjevně podnapilí, policisté je podrobili dechové zkoušce. Žena nadýchala 2,7 a muž 2 promile. Muž se ke střelbě přiznal a uvedl, že je majitelem plynové pistole a že střílel pro zábavu. Prý dostal strach, proto se nejdříve nepřiznal a po odchodu policistů společně s manželkou z bytu utekli. Uvedl, že pistoli někde po cestě odhodil. Jelikož nebyl schopen uvést přesné místo a byla již tma, policistům se pistoli podařilo najít až v pátečních ranních hodinách,“ dodala Iva Kormošová.
Policisté oba případy zaevidovali jako přestupek na úseku zbraní a střeliva a předali je ke správnímu orgánu k dořešení, který jim může udělit pokutu až 30 tisíc korun.

Čtenářská diskuze