Druhý festivalový den: Delegace v kině i na plátně

NOVÉ MĚSTO N. M. – I druhý festivalový den se v Novém Městě nad Metují soutěžilo o diváckou cenu smíchu. Na programu byly (mimo jiné) dva soutěžní snímky. Vyšehrad:Seryjál, na kterém bylo naměřeno celkem 8,6 procent prosmátého času a Cesta domů, které se diváci smáli o trochu méně – stopky naměřily 4,5 procenta prosmátého času.

Cesta domů je posledním dílem trilogie režiséra Tomáše Vorla. Jednu z hlavních rolí v této komedii hraje Lucie Šteflová, která přijela do novoměstského kina.

„Ve filmu mou dceru hrála i moje dcera. Měla dokonce třicet natáčecích dní, což není úplně typické. Nejvtipnější zážitek z natáčení byl jeden den, kdy byl režisér hodně vytočený. Tak si tak člověk říká, co bude. A zrovna jsme natáčeli scénu, kdy v lese pomalu tančíme tai-či. Jdu po lese a vidím tam právě Tomáše, jak chvíli po tom, co ho člověk vidí vytočeného do běla, tančí po lese. To bylo hodně vtipné,” prozradila mladá herečka.

Film z prostředí vesnice doprovodil také herec Milan Šteindler.

„Čím víc se snažím být vtipný, tím míň se lidi smějí. Já už se třeba, od té doby, co nepiju, vůbec nesnažím být vtipný. Ono když se člověk moc snaží, tak to nefunguje,” zamyslel se herec, který na festival z časových důvodů dorazil jen “online”.

O natáčení Cesty domů vyprávěl i režisér Tomáš Vorel – také diváky pozdravili z plátna.

„Cesta domů není typická komedie. Je na hranici smíchu a pláče, možná bych ji nominoval spíš na novoměstský pláč,” pobavil diváky v sále režisér snímku. Naměřeno bylo 4,5 procenta času.

Čtenářská diskuze