Dřív než si přebral řidičský průkaz, už o něj mladík zase přijde

RYCHNOVSKO – Dopravní policisté rychnovského územního odboru vyjížděli v úterý 20. srpna po páté hodině odpoledne k dopravní nehodě, při níž po nedobrzdění jednoho z vozidel zůstaly na silnici čtyři nabourané automobily.

„Karambol skončil naštěstí bez jakýchkoli zranění, vzhledem ke všem zjištěným okolnostem je však na místě nehodu zmínit. Jednatřicetiletý muž za volantem vozu Ford Mondeo na silnici I. třídy č. 14 v Solnici na křižovatce s místní komunikací v 17.25 z dosud nevyjasněné příčiny, dost možná i vlivem nedostatku řidičských zkušeností, nebo alkoholu, nedobrzdil svůj vůz a zezadu naboural do před ním jedoucího zpomalujícího vozidla,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Vůž Škoda Superb byl nárazem odhozen do před ním stojícího Audi A4, které bylo následně odraženo na zadní část nákladního vozu Toyota RAV4. Dopravní policie na místě nehody zjistila, že muž za volantem fordu ještě nemá vydaný platný řidičský průkaz. Podle záznamů sice před týdnem úspěšně složil řidičskou zkoušku, dosud mu však nebyl vystaven a předán platný doklad o způsobilosti k řízení vozidla, takže ještě za volant vozu nesmí.

Řidič se nakoneczodpoví ze dvou přestupků

Navíc policisté po provedení dechových zkoušek všem účastníkům nehody zjistili, že 31letý muž ze Solnice řídil po požití alkoholu, dechový přístroj draeger ukázal hodnotu 0,32 promile.

„Zbytečný risk nyní přišel nedočkavého muže draho, nejen že bude muset řešit dopravní nehodu čtyř automobilů se způsobenou hmotnou škodou přesahující 182 tisíc korun, ale ještě se navíc zodpovídat ze dvou přestupků proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích, a to z jízdy bez platného řidičského oprávnění a jízdy pod vlivem alkoholu, za což mu ve správním řízení hrozí nejen citelný peněžitý trest, ale též až dvouletý trest zákazu řízení,“ dodala Eva Prachařová.

Nedočkavost a nedostatek zkušeností s řízením tak nebyla dobrá kombinace.

Čtenářská diskuze
Tags: ,