Drama jako řemen, ale Panda nakonec postupuje na MČR družstev mladších žáků 2019!

Úspěšní Panďáci, zleva trenéři Daniel, Horák, družstvo - Kobr, Dušánek, Kumpošt, Kroulík, Hetfleischová

Stříbrné družstvo Pandy za šachovnicí, zleva - Hetfleischová, Kroulík, Kumpošt, Dušánek, Kobr.

Stříbrné družstvo Pandy za šachovnicí, zleva – Hetfleischová, Kroulík, Kumpošt, Dušánek, Kobr.

RYCHNOV N. K. - Úspěchem dětí, rodičů a trenérů skončilo sobotní drama (16. 2.) v rychnovské sportovní hale. Nebývalý zájem přilákal na start 16 pětičlenných družstev z Královéhradeckého kraje a úplně se rozplynuly pomluvy, že do Rychnova nikdo nebude jezdit. Škoda, že akce nemá z minulosti lepší tradici, turnaj by si zasloužil nějaké důstojnější prostředí, byť ve školních třídách bylo nakonec ticho a klid. Nejpočetnější výpravu měl Rychnov (4 týmy), Jaroměř a Lipky HK (po 3), Ortex (2) a po jednom týmu měly Třebechovice, Lázně Bělohrad, Trutnov, Lípa.

„V dlouhých diskuzích před turnajem si prosadily některé oddíly švýcarský systém, který natolik zaměstnal moji mysl, že jsem přehlédl v propozicích ustanovení o tom, že dívku není možné v této soutěži nahradit supermladším žákem. Přitom jsem přípravě věnoval několik hodin. A málem jsme na to dojeli. Jeden ze tří favoritů, Lipky HK, remizoval ve 3. kole s dalším favoritem – Ortexem a do čela se dostal Rychnov A. Ve 4. kole Rychnov B sice zdolal Lipky A 3:2, ale bez dívky, takže po tomto kole byl Rychnov na poslední šachovnici kontumován ve všech odehraných zápasech a s Lipkami nakonec prohrál 2:3. Chyba v sestavě mě moc mrzí a všem se za ni omlouvám. V 5. kole prohrál Rychnov A dost nešťastně s Ortexem 2:3, vyloženě více štěstí měl náš soupeř. V posledním kole jsme museli nutně vyhrát s Lipkami HK, které přijely posíleny o mistra ČR v kategorii do 12 let Karla Brožku z Pardubic.

Panda A – Lipky A 3:2. Brožka přehrál našeho hosta z Chocně Matěje Kobra. Michal Dušánek hrál opět zodpovědně, až křečovitě postavil obranný val a opět si nechal slabinku ve skladišti figur. Náš tým byl ale vyrovnanější a silnější na zadních šachovnicích. Elen Hetfleischová a Vašek Kroulík to dokumentovali bez problémů, aktivně šel do soupeře Pavel Kumpošt, vytvořil mu slabiny, ale neviděl jednoduchou kombinaci vedoucí k zisku figury. Tu mu pak soupeř doslova daroval v napjaté časové tísni. Výhrou skončilo kolem třetí hodiny drama a Rychnov bude zastoupen na MČR družstev do 12 let ve Varnsdorfu. Rychnovu se tak opět podařilo prolomit hegemonii hradecké základny. Naše stříbrné družstvo hrálo ve složení: Matěj Kobr (4 výhry z 6 partií), Michal Dušánek (4½/6) , Pavel Kumpošt (5/6), Vašek Kroulík (5½/6) a Elen Hetfleischová (6/6).  Postupně porazili Lázně Bělohrad 5:0, ŠK Lípu 5:0, Třebechovice 5:0, Ortex HK B 5:0 a prohráli jen těsně 2:3 s vítězem,“ vrátil se k povedenému turnaji trenér Jiří Daniel.

Úspěšní Panďáci, zleva trenéři Daniel, Horák, družstvo - Kobr, Dušánek, Kumpošt, Kroulík, Hetfleischová.

Úspěšní Panďáci, zleva trenéři Daniel, Horák, družstvo – Kobr, Dušánek, Kumpošt, Kroulík, Hetfleischová.

Výsledek je podtržen i výborným umístěním dalších družstev hrajících s velkou věkovou rezervou. Mladíci Krautschneider, Bažant, Kroulík (předškolák), Vlček, Hlavatý, Banas, Dvořákové, Hofmanová, Klabzuba, Kališ, Plucnar, Snopek zamíří na MČR v dalších letech. Dobrou práci s nimi odvádějí trenéři Horák a Daniel.

Skrytou rychnovskou zbraní jsou rodiče. Většina jich přišla pomoci s organizací a Panda tak postoupila jako tým – klub, ve kterém pracují nejen trenéři a děti, ale i rodiče.

Čtenářská diskuze