I.B třída: Doudleby v závěru soutěže mají formu

DSCN9420

Fotbalisté Doudleb potvrdili formu a po Albrechticích vyhráli další okresní derby, když porazili Javornici.

RYCHNOVSKO – V záchranářském souboji mezi Meziříčím a Albrechticemi se z výhry radovali domácí. Hostům nepomohla ani výměna trenéra, když Eduarda Cinu nahradil Roman Kyral. Opočno dál dělá fackovacího panáka, tentokrát mu naložily Kosičky. Solnice výhrou v Přepychách dál drží naději na postup. Lípa zvládla proti Malšovicím penalty a má bod navíc.

FC České Meziříčí – SK Albrechtice n. O. 4:3 (3:2)

Branky: 21. J. Tomášek, 28. J. Rezek, 36. L. Baše, 73. L. Baše – 13. D. Hořínek, 40. L. Sršeň, 64. D. Hořínek.

Rozhodčí: Martin Pálka | ŽK: 64. M. Čiháček, 72. T. Havel, 84. Z. Roubal – 68. T. Řehák | diváků: 103.

FC České Meziříčí: D. Frynta – V. Slánský, J. Tomášek, Z. Roubal, O. Ježek, L. Hlavsa (90. P. Tomášek), J. Rezek, J. Fiala, M. Čiháček, T. Havel, L. Baše.

SK Albrechtice n. O.: M. Králík – P. Duha (14. T. Řehák), J. Jaroš, L. Sršeň, D. Hořínek, L. Vostrovský, P. Zeman, O. Velíšek (62. M. Sychra), P. Bartoš, M. Barták, L. Velíšek.

M. Mikušík (trenér FC České Meziříčí): „Zasloužené vítězství, ale zase to byly nervy. Nevyvarovali jsme se hrubých individuálních chyb, kvůli kterým jsme museli dnes vítězství doslova vybojovat.“

M. Koblmüller (asistent trenéra SK Albrechtice n. O.): „Více boj než pohledný fotbal dvou týmů ohrožených sestupem. Dali jsme sice tři branky venku, ale body nám to nepřineslo. Kluci bojovali, ale soupeř byl v útoku lepší.“

TJ Spartak Kosičky – TJ Spartak Opočno 9:2 (3:0)

Branky: 19. J. Černý, 21. M. Stránský, 43. P. Tér, 47. J. Černý, 50. J. Černý, 55. R. Koliáš, 59. R. Koliáš, 72. R. Koliáš, 74. M. Stránský – 67. A. Smola, 75. O. Polák.

Rozhodčí: Jan Šotek | ŽK: hráno bez karet | diváků: 40.

TJ Spartak Kosičky: Z. Žarnovský (46. J. Šanda) – J. Žaloudek, L. Havlín (60. D. Hladík), J. Kaufman – J. Černý, M. Stránský, P. Tér (60. V. Beneš), M. Dašek – M. Stránský, R. Koliáš – J. Pražák.

Spartak Opočno: F. Effenberk – M. Vondřejc, J. Franc, R. Malashevskyi, T. Přibyl, V. Serbousek, O. Polák, A. Smola, P. Hrabar, J. Lukášek, P. Filip.

M. Pražák (předseda TJ Spartak Kosičky): „Jednoznačná výhra domácího týmu.“

T. Přibyl (předseda Spartak Opočno): „Dnes jsme dostali lekci, jak jednoduše a účelně se dá fotbal hrát. V 11 lidech jsme vyrazili potrápit vedoucí tým tabulky a naše šance se rozplynuly po prvním poločase. Doufám, že příští týden vše napravíme v derby s Přepychami.“

TJ Velešov Doudleby n. O. – TJ Sokol Javornice 3:2 (3:1)

Branky: 7. M. Vídeňský, 24. J. Šrámek, 45. J. Šrámek – 17. K. Široký, 78. P. Chlachula.

Rozhodčí: Miloš Hofman | ŽK: 54. L. Krupka, 58. M. Vídeňský, 66. D. Šponar, 88. J. Hudousek – 39. J. Kráčmer, 44. J. Hovorka | diváků: 200.

Velešov Doudleby n. O.: V. Gärtner – J. Luňáček (55. M. Mazura), J. Hudousek, J. Chaloupka, J. Kopsa (46. M. Mazura), L. Píro (85. J. Čapek), J. Šrámek (66. P. Brandejs), M. Vídeňský, L. Krupka, J. Krmaš, V. Chudý.

TJ Sokol Javornice: S. Hynek – T. Plesl, P. Kasper (28. P. Chlachula), Jan Kráčmer, J. Resl – K. Široký (64. M. Plašil), M. Šrefl, Jak. Kráčmer, J. Nosek, J. Hovorka (51. T. Krunčík) – A. Krejčí.

V. Prachař (sekretář Velešov Doudleby n. O.): „Blíží se konec soutěže a našim hráčům se už začíná dařit. Škoda, že úspěchy nepřišly dříve, byla by naděje, ale kdo ví, co ještě bude. V dnešním zápase jsme favorita jasně v prvním poločase přehráli a po přestávce jsme náskok úspěšně bránili. Díky všem hráčům za předvedenou hru.“

T. Krunčík (trenér TJ Sokol Javornice): „Dnes jsme odehráli první poločas opravdu neuvěřitelně, bohužel ne dobře, ale přímo strašně. Poločasová porada trochu pomohla, ale dobře bránící domácí nám toho v poločase druhém moc nedovolili. Branek jsme sice dali víc, ale bohužel víc jich neplatilo, než platilo, a proto tři body zůstaly zaslouženě díky parádnímu prvnímu poločasu domácímu týmu.“

SK Přepychy – SK Solnice 0:4 (0:2)

Branky: 21. M. Hájek, 37. J. Homolka, 51. J. Homolka, 58. M. Hájek.

Rozhodčí: Varol Ikizgül | ŽK: hráno bez karet | diváků: 85.

SK Přepychy: I. Beránek – J. Kinzel, V. Lukášek, J. Rathouský, L. Žid, D. Prát – T. Mucha (56. L. Rathouský), L. Sedlák, T. Novák, T. Rejzek – M. Tomín.

SK Solnice: J. Vrána – O. Novák, M. Jirásek (61. A. Hašek), M. Tomeš (75. M. Kos), F. Stieber, M. Prokop, R. Kubec, M. Hájek (70. J. Kubec), J. Homolka, R. Poláček, R. Hartman.

J. Jelen (vedoucí mužstva SK Přepychy): „Tentokrát musím pochválit celé mužstvo za bojovný výkon. I když jsme bojovali, co to šlo, zase to nevyšlo.“

J. Pleskot (trenér SK Solnice): „Proti bojovnému soupeři jsme odehráli slušné utkání. Prakticky po celou dobu jsme kontrolovali hru, vytvořili si šance, čtyři z nich proměnili a zaslouženě zvítězili.“

TJ Sokol Lípa n. O. – TJ Sokol Malšovice 3:3 (2:1) na pen. 5:3

Branky: 33. M. Brzokoupil, 35. J. Vašata, 75. D. Mondík – 25. R. Dušánek, 60. R. Dušánek, 72. P. Soukup.

Rozhodčí: Lukáš Nožka | ŽK: 30. M. Tulka – 54. J. Brokeš, 77. P. Soukup | diváků: 68.

Sokol Lípa n. O.: V. Hlach – E. Charvát (12. M. Grim), J. Horký, L. Provazník, T. Sikora, J. Vašata, M. Kozel, A. Rodr (72. Z. Rektor), M. Brzokoupil, M. Tulka, D. Mondík.

TJ Sokol Malšovice: O. Špás – D. Ninger, Z. Papík (46. D. Lemon), P. Soukup (80. D. Krejčí), M. Luňák, J. Brokeš, J. Jareš (85. D. Blažek), Z. Libřický (72. O. Beznoska), P. Soukup, T. Franc, R. Dušánek.

L. Beran (vedoucí mužstva Sokol Lípa n. O.): „Zasloužená remíza.“

J. Blecha (trenér TJ Sokol Malšovice): „V dramatickém, místy bojovném a tvrdém zápase jsme vybojovali zaslouženou remízu. Byl to zápas, ve kterém „každý chvilku, tahal pilku“. Oba týmy vedle vstřelených branek zahodily několik 100% šancí, a tak musel rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém byli domácí úspěšnější. Mužstvo chválím za přístup a odvedené výkony.“

Ostatní zápasy

SK Smiřice – SK Třebechovice 1:2, TJ Lokomotiva Meziměstí – TJ Slavoj Předměřice n. L. 1:3.