Dopravní omezení o Porcinkuli

OPOČNO – Ve dnech konání Porcinkule dojde k dopravním omezením na Kupkově náměstí a v historické části města. Od pátku 5. srpna bude od 7 hodin uzavřeno Kupkovo náměstí a historická část Opočna. Hlavní silnice přes Kupkovo náměstí bude průjezdná. Obslužnost historické části Opočna bude umožněna pouze Kodymovou ulicí.

Od soboty 6. srpna od 6 hodin až do neděle 7. srpna do 20 hodin bude uzavřena také hlavní silnice přes Kupkovo náměstí. Objízdná trasa na Dobrušku je v obou směrech vedena ulicí Na Olivě směrem na Pohoří přes Pulice s vyústěním v ulici Nádražní v Dobrušce a napojením na Opočenskou ulici u pekárny Klobas.

„Žádáme občany a návštěvníky poutě, aby svá vozidla parkovali a odstavovali tak, aby odstavená vozidla nebránila volnému průjezdu ostatních vozidel a zejména pak vozidlům složek záchranného sboru,“ vyzývají organizátoři akce.

Pro autobusovou dopravu bude vjezd na Kupkovo náměstí v pátek povolen, autobusové zastávky budou na Kupkově náměstí běžně obsluhovány.

Od soboty od 6 hodin až do neděle do 20 hodin nebudou autobusy projíždět přes Kupkovo náměstí. Jako náhradní autobusové zastávky budou sloužit zastávky v Nádražní ulici u budovy policie a prodejny nábytku Tichý.

Objízdná trasa povede již od Dobrušky, pro spoje ve směru z Dobrušky a do Dobrušky nebude tedy fungovat ani zastávka u prodejny Coop.

Čtenářská diskuze