Doprava na Rychnovsku v hledáčku policistů

KRAJ/RYCHNOVSKO – Poslední týdny dochází poměrně často k dopravním komplikacím způsobeným vyšší návštěvností v Orlických horách, zejména v oblasti parkovišť poblíž Šerlichu. Parkoviště tam bývají zaplněna již v ranních hodinách. Policisté proto opakovaně v uplynulých dnech a týdnech museli zasahovat a v momentě, kdy se zaplní parkovací kapacity poblíž Šerlichu, museli regulovat dopravu s cílem ponechat silnici vedoucí dál na Orlické Záhoří v těchto místech průjezdnou pro složky IZS a vozidla údržby silnic.

„I v nadcházejících dnech se proto zaměříme ve zvýšené míře na tuto oblast, kde pravidelně pomáhá usměrňovat provoz hned několik policejních hlídek v průběhu celého dne. Hlavním cílem i nadále zůstává zachování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Návštěvníky upozorňujeme na možnost navštívit i další lokality těchto hor, kde nebývají parkovací kapacity takto přetížené.

Zvýšený zájem o tuto lokalitu se časově navíc potkává a následně patrně umocňuje aktuálně platným omezením volného pohybu na Trutnovsku uvedeném v usnesení Vlády ČR č. 134, s čímž souvisí i naše nastavená kontrolní činnost navázaná na Trutnovsko.  Děkujeme všem, kteří na místě dbají doporučení a pokynů našich policistů,“ uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Čtenářská diskuze