Domov U Biřičky je opět kvůli koronaviru v karanténě

HRADECKO – V Domově U Biřičky v Hradci Králové se vyskytla nákaza covid-19 u jedné klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Domov je aktuálně v karanténě. Jak se nákaza do zařízení dostala se nepodařilo zjistit.

„Z rozhodnutí orgánu veřejného zdraví je celé zařízení v karanténě. V následujících třech dnech otestujeme 550 osob s tím, že odběry provedou naše vyškolené zdravotní sestry, jelikož kapacita odběrových týmů nestačí na tak velké množství testovaných v krátkém čase. Hradecká fakultní nemocnice nám poskytla 500 odběrových setů, dalších 700 nakupujeme z našich finančních prostředků,“ okomentovala situaci ředitelka Domova U Biřičky Daniela Lusková.

Provoz Domova U Biřičky je zatím bez komplikací.

„Se zařízením jsme v kontaktu, disponuje s dostatkem ochranných pomůcek i personálem. Od čtvrtka zde pomáhá i pět studentů programu sociální práce. Studenti zastupují personál, který vypomáhá v dalších zařízeních v regionu,“  řekl náměstek pro oblast sociálních věcí Vladimír Derner.

Začátkem srpna se nákaza covid-19 objevila v domově poprvé u jedné z pracovnic. Zařízení se tehdy podařilo zabránit šíření nákazy díky přísným interním opatřením.

Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji. Ubytováno je zde 340 klientů, o které pečuje 240 pracovníků.

 

 

Čtenářská diskuze