Dobrušský skibob získal 14 medailí na mistrovství světa a má vítězku Světového poháru

Česká výprava na MS (1)DOBRUŠKA - Německé Lenggries bylo o prvním březnovém víkendu opět svědkem velkého úspěchu českých skibobistů. Do České republiky tato malá výprava přivezla celkem 38 medailí, z toho 14 jich putovalo do Skibob klubu Dobruška.

S. Preclíková„Do Lenggries jsme odjížděli s tajným přáním získat co nejvíce cenných kovů. A myslím si, že se nám to mezi 140 závodníky z devíti zemí podařilo. Vždyť z těch 14 medailí je 7 zlatých, 2 stříbrné a 5 bronzových. O tituly mistrů světa se podělila Stáňa Preclíková, která získala tři v kategorii žen, s Bohuslavem Fleglem, který nedal soupeřům šanci a získal tituly hned čtyři v kategorii masters3. Dvě stříbrné a dvě bronzové medaile si pak vyjel Dominik Harnach v juniorech, jednu bronzovou ještě Stáňa Preclíková a poslední dvě bronzové Gábina Skaláková v žákyních. A to ještě Stanislava Preclíková o tomto víkendu vyhrála Světový pohár, i když se o 1. místo musela podělit s Němkou Steiningerovou ,“ svěřil se spokojený trenér juniorské reprezentace a nestor dobrušského skibobu Karel Baláček.

B. Flegl (1)Je jenom škoda, že tento tak úspěšný zimní sport nemá u nás takovou podporu, jakou by si díky svým úspěchům zasloužil. Vždyť letošní sezonu, která už končí, si zatím kluby hradí ze svých prostředků samy, protože jim MŠMT ČR zatím neposlalo žádné prostředky na jejich činnost. Ale jak dlouho jim toto nadšení vydrží?!