Dobrušské skibobisty o víkendu čeká mistrovství světa

SPORT, Skibob, Weltcub Finale, Nassfeld 2017_03_10-12DOBRUŠKA - První březnový víkend se v německém Lenggriesu koná Mistrovství světa v jízdě na skibobech. A český skibobový sport patří k úspěšným zimním sportům u nás. Proto není divu, že i letos česká výprava, která se tohoto mistrovství zúčastní, odjíždí s velkými medailovými ambicemi. Její velkou část budou tvořit i mladí závodníci ze Skibob klubu Dobruška, které povede jejich trenér Karel Baláček. V žákovské kategorii se ho zúčastní G. Skaláková. Ta to nebude mít vůbec lehké, neboť po loňském úraze odjela pouze jeden závod. V juniorech bude velkým favoritem D. Harnach, který letos získal vůbec své první vítězství v závodě Světového poháru. V této kategorii ještě bude závodit J. Baláček a M. Pago. V ženách je velkým želízkem v ohni St. Preclíková. Ta na loňském mistrovství světa sice nezískala žádnou zlatou medaili, ale do Dobrušky se nevrátila s prázdnou, přivezla tři stříbrné medaile. Věřme, že si poradí se silnou konkurencí velmi dobrých rakouských a německých závodnic a stříbro přemění ve zlato. Do startovního pole českých závodnic se po krátké pauze vrátila A. Havlíčková z Deštného v Orlických horách, která, podle dosavadních výsledků, si určitě věří.

Nejsilnější kategorií je kategorie mužů. Tady se nejvíce věří P. Čiháčkovi ze Sokolu Deštné, který obhajuje zlaté medaile ve všech disciplínách. Dobrušští muži mají naděje na umístění na stupních vítězů v kategoriích masters 2 a masters 3, kde nás reprezentují P. Harnach a B. Flegl, který po dvou loňských stříbrných a jedné bronzové medaili chce letos získat určitě zlato.

Zajímavostí letošního mistrovství bude, že se závod ve slalomu poprvé pojede za umělého osvětlení.

A tak věřme, že po loňských 19 cenných kovech to v neděli 5. března v dobrušském Skibob klubu zacinká ještě víc a do Dobrušky se vrátí několik mistrů světa v jízdě na skibobech.

 

                                                                              Mgr. Jana Melicharová, Skibob klub Dobruška

Čtenářská diskuze