Dobrušské národní házenkářky míří za obhajobou titulu!

Házenkářky míří za obhajobou titulu!

DOBRUŠKA – Velice těžký zápas čekal ve finálové skupině o titul dobrušské národní házenkářky, které 14. května 2023 přivítaly na domácím hřišti Hlinsko v Čechách, s kterým na podzim prohrály. Útočně laděné utkání se povedlo Nikol Malošíkové a Petře Vošlajerové, která zápas pro Orlický týdeník zhodnotila.

DOBRUŠKA – Hlinsko v Čechách 32:26 (17:16)

Branky: Malošíková 13, Vošlajerová 12, Henclová 5, Jelenová 2

SPOLUPRÁCE V ÚTOKU mezi Nikol Malošíkovou (č.66) a Petrou Vošlajerovou (vpravo).  Foto - Pavel Kumpošt

SPOLUPRÁCE V ÚTOKU mezi Nikol Malošíkovou (č.66) a Petrou Vošlajerovou (vpravo)

 „Byla to přestřelka od samého začátku, kdy Hlinsko po většinu poločasu udržovalo i dvoubrankový náskok. Až v závěru poločasu Dobruška skóre otočila a vytvořila si nejtěsnější náskok. V druhém poločase opět vévodily útoky. Protože se ale několika výbornými zákroky zaskvěla naše brankářka Helena Kočová a dobrušský útok sázel stále jeden gól za druhým, vytvořila si Dobruška rozhodující náskok. V bojích o titul získala další cenné dva body.

SESTAVA

Kočová, Antošová, Krejčí–Václavková, Svobodová, Drašnarová, Rydlová, Klučková, Bašová, Domáčková, Vošlajerová, Henclová, Jelenová, Petrová, Bezvodová a Malošíková. Trenéři: Sychrovský a Laštovičková

Průběh zápasu byl vyrovnaný a celkový rozdíl o šest branek zcela neodpovídal průběhu, nebylo to tak jednoznačné jak se dle výsledku zdá,“ uvedla Petra Vošlajerová.

Chcete vidět prvoligovou národní házenou v Dobrušce? Ženy hrají o titul, přijeďte fandit! 28. května hrají od 10.30 hodin s Ejpovicemi a 10. června od 14 hodin s Bakovem nad Jizerou.

Daří se také dobrušským národním házenkářům, kteří v nejvyšší soutěži 1. lize bojují o play off! Komentář k posledním zápasům poskytl Orlickému týdeníku Tomáš Preclík …………………….

 

CELÝ ČLÁNEK a další sportovní zprávy najdete v tištěném vydání Orlického týdeníku, který vychází : 23. – 29. 5. 2023

Přemýšlíte o předplatném? Neváhejte a volejte: 777 761 401. E-mail: redakce@orlickytydenik.cz

Podpoříte tak jediné regionální noviny na Rychnovsku - Orlický týdeník!

Čtenářská diskuze