Dobruška bude volit vedení, Rychnov bez velkých změn

RYCHNOV N. K. – Na radnicích Rychnovska probíhají povolební jednání, protože ani dobrý volební výsledek neznamená zvolení do čela města.

DSC08874

Výsledek naší volby pomalu dostává reálné obrysy.
Foto: Irena Voříšková

Poměrně jasno mají už v Dobrušce, kde se ustavující zasedání zastupitelstva města bude konat pravděpodobně 29. října. Starostou by měl být podle koalice vítězné SNK -Veř. pro vše. rozv. Dobrušky (7 mandátů z 15), ANO (2 mandáty), TOP 09 a KDU – ČSL (po 1 mandátu). Starostou by se měl stát dosavadní starosta Petr Lžíčař, místostarostou Miroslav Sixta (oba z vítězné strany) a druhým místostarostou Petr Sadovský (ANO).

V Rychnově pokračuje zúžená koalice

V Rychnově získalo osm z jedenadvaceti mandátů sdružení Nezávislí za Rychnov úřadujícího starosty Jana Skořepy.

„V zásadě jsme domluveni na pokračování ver zúženém formátu předchozí koalice,“ řekl v rozhovoru pro TV Rychnov starosta Skořepa.

Okresní město tak povedou Nezávislí za Rychnov, ODS, Nestraníci a KSČM. Starostou by měl být opět Jan Skořepa, místostarostu bude zřejmě opět dělat Jana Drejslová z ODS.

Nedaleký Kostelec nad Orlicí by podle předběžných informací měl také opět vést současný starosta František Kinský.

Dohody mají i v Borohrádku

„Na 24. října jsem se domluvil se všemi zvolenými zastupiteli, že se sejdeme na takové pracovní schůzce a probereme možné personální obsazení rady města, komisí, výborů a podobně. Následně předpokládám, že by 31. října už mohlo být svoláno ustavující jednání zastupitelstva města,“ prozradil starosta Martin Moravec.

Jeho vítězná volební strana získala 14 mandátů z 15.

Vyjednává se ale například v Opočně, kde povolební jednání stále ještě probíhají, předběžná spolupráce je podle starostky Šárky Škrabalové, jejíž volební uskupení v komunálních volbách zvítězilo, již domluvena – zatím je dohoda s Piráty a zástupci ČSSD, vše ostatní je ještě v jednání, také se dolaďuje obsazení výborů a komisí. Vítězná strana starostky má 6 mandátů z 15, Piráti dva a ČSSD jeden.

V Týništi nad Orlicí se prozatím také se stále vyjednává, tady má vítězné Sdružení NK s podporou TOP 09 starosty Libora Koldinského 6 mandátů ze 17.

Čtenářská diskuze