Dobrovolníci z východních Čech pomáhali i v Neratově

KRAJ – V Královéhradeckém a Pardubickém kraji se během dvou dní zapojilo do letošní první etapy dobrovolnictví s názvem Čas pro dobrou věc 49 dobrovolníků z řad zaměstnanců společností Skupiny ČEZ.

V Královéhradeckém kraji se síla a pomoc dobrovolníků soustředily do tří organizací Sdružení Neratov, Centrum rozvoje Česká Skalice – Vila Čerych a do Krkonošského národního parku.

Úklid Krkonoš před zimní sezónou přilákal nejvíce dobrovolníků. 30 zaměstnanců Skupiny ČEZ se rozdělilo do malých skupin a společně pomáhali vyčistit Krkonošský národní park a připravit ho na zimu.

„Jsem moc rád, že jsem se na dobrovolnický den přihlásil. Měli jsme spoustu práce a užili si i legraci a přitom všichni máme krásný pocit, že jsme pomohli dobré věci,“ řekl Petr Zajíc, vedoucí oddělení odečty měřidel.

Pracovali na zahradě a v okolí kostela a pivovaru

Práce na zahradě, údržbové práce, vyvážení vybouraného materiálu ze suterénu, stříhání živého plotu či prořez suchých větví a úklidové práce prováděli energetici ve vile Čerych v České Skalici. Vila Čerych je významná historická památka, dnes vzdělávací středisko, a také místo natáčení filmu Václava Havla Odcházení.
Ve Sdružení Neratov dobrovolníci pomáhali s úpravou terénu, pracovali na zahradě a v okolí kostela a pivovaru. Nezisková organizace Sdružení Neratov v horské vesnici Neratov v Orlických horách pomáhá lidem s postižením a společně s nimi se podílí na obnově poutního místa a návratu života do kdysi vysídlené vesnice.

V Pardubickém kraji pomáhali dobrovolníci z ČEZu organizacím Dětské centrum Veská v Sezemicích, Domov u fontány v Přelouči a Domov sociálních služeb Slatiňany, p.o.

Firemní dobrovolnictví podporuje Skupina ČEZ organizačně, finančně i logisticky. V letech 2008 – 2019 se projektu Čas pro dobrou věc formou skupinové či individuální pomoci  bezmála 7000 dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ.

Zaměstnanci se ve své pomoci soustředí především na oblast sociální (například péče o zdravotně postižené, sociálně znevýhodněné, seniory), oblast životního prostředí a obnovy tradic a kulturního dědictví.

Čtenářská diskuze