Doberské naděje na bedně

V Broumově pokračovala série krajských BTM v kategoriích nejmladšího a staršího žactva. Ani na nich nechyběly doberské naděje.

BROUMOV - Doberští hráči navázali na úspěchy z kategorie mladšího žactva, kde na minulém turnaji zazářila Eliška Koďousková, která turnaj jednoznačně ovládla. I tentokráte si mladí hráči SK Dobré odvezli cenné kovy.

Foto ze stupňů vítězů starších žáků - na krásném druhém místě Ivan Sivák.

Foto ze stupňů vítězů starších žáků – na krásném druhém místě Ivan Sivák.

NEJMLADŠÍ ŽACTVO

V chlapcích oba kluci Sivákovi – Ivan a Jakub navázali na svou zvedající se formu a ze základních skupin, kde byli nasazeni, postoupili jako jedničky. Oba bez ztráty jediného setu. V následujícím pavouku si Ivan nejprve změřil své síly s Markem Maclem. Díky jednoznačné výhře 3:0 na sety pokračoval na Mihulku, kterého také 3:0 na sety zdolal. V semifinále Ivan po velkém boji s Roušarem vyhrál v pátém setu a zajistil si tak účast ve finále. Tam se střetl s Vítkem Sixtou z Tatranu Hostinné. Na něj již Ivanovi síly nestačily a po pěkném výkonu podlehl.  Druhé místo je zatím nejlepším umístěním doberského hráče.

Mladšímu Jakubovi po základní skupině připadl jako soupeř Krása, kterého 3:0 na sety porazil. Následoval boj s Volhejnem. Po druhém nepodařeném setu, kdy na počet výměn nestačilo ani počítadlo, se Jakub snažil otočit výsledek výhrou v třetím setu. Senzace se bohužel nekonala, ve čtvrtém setu podlehl a nedočkal se tak boje o medaile. Při dohře o umístění již nezaváhal a porazil nejprve Filipa Steina a následně Radima Kováře. Zajistil si tak premiérové páté místo.

V dívkách byla lepší Vendula Šichanová, než Lucie Hušková, a umístila na krásném 4. místě.

Foto ze stupňů vítězů nejmladších žákyň – druhá zprava Adéla Šichanová.

Foto ze stupňů vítězů nejmladších žákyň – druhá zprava Adéla Šichanová.

STARŠÍ ŽACTVO

„Mezi chlapci postoupili ze základních skupin Vojtěch Viesner a překvapivě Jakub Michl. Jirka Málek měl těžkou skupinu a po prvním prohraném zápase s nepříjemným obranářem Ulrichem bylo zřejmé, že mu postup unikne. Vojta skupinu bezpečně vyhrál, v prvním kole pavouka pak svého soupeře jednoznačně přejel. Ve čtvrtfinále pak podlehl Adamu Huškovi (Sokol HK).

Jakub Michl vypadl v prvním kole s obranářem Ulrichem (Sokol Borová), ale postup ze skupiny je pro Kubu odměnou za jeho tréninkovou morálku.

Mezi dívkami se nejvíce dařilo Elišce Koďouskové. Ta obsadila konečné hezké 3. místo a navázala na svůj úspěch z minulého víkendu. Pavla Bačinová překvapivě podlehla Masopustové již ve čtvrtfinále, ale vzhledem k tomu, že Masopustová má na své raketě trávu, lze tuto porážku brát za omluvitelnou. Výborného výsledku dosáhla postupem ze skupiny Diana Grimmerová. Deniska Macurová byla v semifinále útěchy lepší Kateřině Ducháčové. Ve finále pak své soupeřce podlehla,“ pochválil své svěřence trenér Jan Šplíchal.

Čtenářská diskuze