Doberské florbalistky vezou z Jaroměře tři vydřené body

JAROMĚŘ – Po delší pauze vyplněné vánočními svátky se tým žen FBC Dobré vydal do Jaroměře na pátý turnaj 2. ligy žen. Do vítězné cesty doberských hráček se postavil soupeř, se kterým v letošním ročníku hrály poprvé – IBK Hradec Králové a sousední tým z Dobrušky. Utkání s Hradcem uzavřelo první polovinu letošního ročníku. O krátké zhodnocení obou zápasů jsme požádali Luďka Preiningera z FBC Dobré.

IBK Hradec Králové A – FBC Dobré 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky: 4:57 Ptáčníková (Netíková P.), 28:41 Nosková, 30:04 Nosková

Souboj prvního týmu aktuální tabulky s druhým sliboval napínavý zápas až do posledních okamžiků. Dosud neporažený tým z Dobrého nechtěl na této skutečnosti nic měnit a do zápasu vstupoval s jasným cílem – zvítězit. V 5. minutě dostal tento plán reálnou podobu vstřelením gólu ze standartní situace. Radost doberskému týmu však brzy zkazily dva zvláštně odpískané fauly. Po prvním následovala využitá přesilovka Hradce a po druhém dokonce trestné střílení na branku FBC Dobré. Soupeř se tak dostal do vedení, které po velké chybě v obranné činnosti navýšil na 3:1. Díky přesilové hře a velice rychlému gólu po úvodním buly třetí třetiny se doberským hráčkám povedlo srovnat stav. Další šance však zůstaly nevyužity, a tak přišel trest v podobě dvou gólů hradeckých hráček. Tým FBC Dobré tak poprvé v této sezóně nebodoval.

FBC Dobré – FBC Dobruška 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 14:26 Netíková M. (Prázová O.), 29:01 Nosková, 33:06 Netíková M.

Regionální derby odstartovalo druhou polovinu letošního ročníku. V tomto utkání měl být, i díky nízkému počtu hráček soupeře, tým FBC Dobré favoritem. Pomalý rozjezd zápasu to však nepotvrzoval a byly to právě dobrušské hráčky, kdo jako první rozvlnil síťku za jednou z gólmanek. Tlak, který si doberské hráčky vytvářely, byl dlouho bez efektu – selhávaly kombinace, přihrávky i střelba. Naštěstí se po mnoha šancích dokázaly individuálně prosadit dvě tradiční doberské střelkyně a na konci se mohl slavit upocený, vydřený a hodně šťastný zisk tří bodů.

I díky remíze Hradeckého áčka s Jaroměří jsme zůstali na prvním místě tabulky. Více info na www.fbcdobre.cz .