Doberské florbalistky se znovu vezou na vítězné vlně

DSC_0106 (1)DOBRÉ – Doberské florbalistky musely na konci října skousnout velké zápasové vytížení, které si navíc zpestřily osmifinálovým zápasem Poháru České pojišťovny proti extraligovému týmu FbŠ Boheminas Praha. Na mistrovském turnaji ve Vysokém Mýtě se doberským děvčatům dařilo napůl. Nejprve vysoko porazily Hradec Králové a poté prohrály s jaroměřským Sokolem. „Po turnaji nás v týdnu čekal florbalový bonbonek v podobě osmifinále Poháru České pojišťovny proti vedoucímu týmy extraligy FbŠ Bohemians Praha. Porovnání sil bylo pro nás kruté, ale i přes vysokou prohru odešly holky po zápase se vztyčenou hlavou,“ vrací se k zápasu LuděkPreininger z FBC Dobré. V následném turnaji v Pardubicích už bylo Dobré stoprocentní.

Vysoké Mýto

FBC Dobré – IBK Hradec Králové 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Branky: 12:02 Preiningerová (Nosková), 13:49 Fingerová (Netíková M.), 25:27 Nosková (Jindráková), 31:23 Netíková M. (Sedloňová), 42:00 Panenková Mo. (Kotková), 43:50 Netíková M.

Vítězství nad Hradeckou rezervou se nerodilo hladce, ale postupem času se ukázala vyšší herní kvalita doberského týmu.

TJ Sokol Jaroměř – FBC Dobré 5:3 (4:2, 0:1, 1:0)

Branky: 6:47 Tomaščinová (Kotková), 14:36 Netíková M. (Panenková Mo.), 25:10 Nosková (Preiningerová)

Utkání s Jaroměří jsou vždy těžká a bolí. Nejinak tomu bylo i v tomto. Spolufavorit soutěže se šťastně ujal rychlého vedení, což naše hráčky na delší dobu mírně rozhodilo. Špatnou první třetinu vylepšila druhá část, kdy doberská děvčata zvýšila aktivitu a dostala se na jednobrankový rozdíl. Vyrovnání mohlo přijít v polovině třetí části, kdy po faulu na naši hráčku bylo nařízeno trestné střílení, které ale bylo nevyužito. Definitivní konec naší snaze o vyrovnání však přišel necelých 6 minut před koncem, kdy rozhodčí vyloučili naši hráčku na nepochopitelných 5 minut. V přesilové hře soupeř opět odskočil do dvoubrankového vedení. I když se za 2 minuty počet hráčů na hřišti vyrovnal, výsledek se už nezměnil.

osmifinále Poháru České pojišťovny

FBC Dobré – FbŠ Bohemians 3:22 (2:8, 0:11, 1:3)

DSC_0039 (1)Branky FBC Dobré: 07:35 Zuzana Nosková (Kristýna Sedloňová), 14:16 Zuzana Nosková (Tereza Svobodová), 46:08 Olga Prázová (Klára Harapátová)

„Zápas proti extraligovému favoritovi byl pro celý náš oddíl velkým svátkem. Pražský celek koučovaný reprezentačním trenérem Jedličkou přijel do Rokytnice v nejsilnější možné sestavě, včetně reprezentantek Hyršlové, Bočanové, Žůrkové či Polákové. Věděli jsme, že výsledkově toto utkání nedopadne dobře, ale o to v tomto zápase nešlo. Vynikající atmosféra, kterou vytvořilo pro nás neuvěřitelných 130 diváků, soupeř, který hrál bez náznaku podcenění, a hlavně tři góly v jeho síti v nás zanechalo nezapomenutelný zážitek,“ je nadšený ze zápasu Luděk Preininger.

Pardubice

Po pohárové extázi se FBC Dobré opět naplno soustředí na ligové zápasy. Páté a šesté utkání letošní sezony hostila pardubická Jablotron aréna. Zde chtěl doberský tým naplno bodovat i proto, že největší konkurent z Jaroměře to samé dokázal na turnaji o týden dříve. I když se v utkáních vyskytla celá řada chyb, cíl se nakonec splnit povedlo a o florbalistky z Dobrého udržely kontakt s čelem tabulky a odskočily na rozdíl šesti bodů třetímu celku.

Orel Přelouč – FBC Dobré 3:7 (0:3, 3:1, 0:3)

Branky: 1:36 Prázová O. (Harapátová), 8:14 Harapátová, 10:34 Netíková M. (Harapátová), 15:17 Nosková (Jindráková), 30:48 Jindráková (Preiningerová), 36:15 Netíková M. (Nosková), 37:44 Preiningerová

FBC Dobré – Sokol Proxisky Pardubice 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky: 8:58 Nosková (Jindráková), 25:59 Fingerová (Preiningerová), 30:48 Sedloňová (Nosková), 38:12 Harapátová (Tomaščinová), 38:45 Preiningerová (Fingerová)

Čtenářská diskuze
Tags: ,