Doberské florbalistky se poprvé ve své éře vyhouply do čela tabulky

DOBRÉ – V sobotu a v neděli odstartoval dvěma turnaji nový ročník druhé ligy žen ve florbale. Do sezony 2012/2013 se přihlásilo celkem deset týmů, které budou brázdit haly v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Mezi přihlášenými celky je i tým FBC Dobré, který vstoupil do své čtvrté ligové sezony v neděli 14. října turnajem v Pardubicích.

Oproti loňsku již v soutěži neuvidíme celek ze Svitav, který suverénně postoupil do celostátní 1. ligy a tým z Jablonného nad Orlicí, který kvůli malému počtu hráček soutěž nepřihlásil. Hráčky, které hrály za rezervu extraligového Trutnova, přešly pod hlavičku FBC Dobruška. Nováčky soutěže jsou týmy z Vysokého Mýta a Skutče.

Mezi hlavní aspiranty na barážové bitvy o postup do 1. ligy budou patřit zejména celky z Hradce Králové a Jaroměře, které výrazně posílily svůj kádr o hráčky, které ještě v loňském roce nastupovaly za extraligový Trutnov. Ani ostatní celky ale nebudou chtít nechat svoji kůži lacino a tak se dá očekávat vyrovnaný průběh soutěže.

Doberský tým by se chtěl pohybovat v horních patrech tabulky a napravit tak nepříliš úspěšnou předchozí sezonu. K tomu by mu měly pomoci dvě posily z Jablonného nad Orlicí – útočnice Pavlína Blažková a obránkyně Veronika Ptáčníková. Do kádru se po těžkém zranění vrátila brankářka Hanušová, která vytvoří gólmanské duo s talentovanou Terezou Svobodovou, pro kterou to bude premiérová sezona. Zbytek kádru zůstal prakticky beze změn.

Úvodní vystoupení doberské ženy odehrály v neděli 14. října v nafukovací hale Sokola v Pardubicích. Děvčata se střetla s loňským druholigovým vicemistrem z Hořic a s celkem z Dobrušky.

FbK Hořice – FBC Dobré 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: Netíková Martina (Nosková), Netíková Petra, Netíková Martina (Nosková)

Celek z Hořic, překvapení loňské sezony, měl otestovat výkonnost našeho týmu jako první. Od začátku se hrál svižný a pohledný florbal. Soupeř se ve třetí minutě ujal vedení, to však bylo z jeho strany vše. Doberské hráčky zpřesnily hru a začaly si vytvářet jednu šanci za druhou. Předvedly výkon, jaký jsme ještě u našich děvčat neviděli. Zejména druhá třetina byla z naší strany vynikající. Soupeřky jsme přestříleli v poměru 20:1. Většinu šancí však pokryla dobře, a někdy i se štěstím, chytající gólmanka Hořic. Třetí část přinesla mírný tlak soupeře, vítězství si však doberské hráčky vzít nenechaly – i díky spolehlivým zákrokům nováčka v naší brance, Terezy Svobodové.

FBC Dobruška – FBC Dobré 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Branky: Harapátová (Barillová), Sedloňová, Ptáčníková (Netíková P.), Harapátová (Sedloňová), Sedloňová (Harapátová), Fingerová (Michlová)

Regionální derby slibovalo dramatické utkání o vládce ženského florbalu našeho okresu. Od začátku však měl tým hráček z Dobrého navrch. Na dobrušskou branku se valil jeden útok za druhým, soupeř pod tlakem pouze vyhazoval míčky ze svého obranného území. Občasné střely soupeře likvidovala naše druhá gólmanka D. Hanušová a její spoluhráčky navyšovaly počet gólů v soupeřově brance.

Z prvního turnaje si odvážíme nejen dobrý pocit z naší hry, ale také krásných šest bodů, díky kterým jsme se poprvé v éře našeho klubu vyhoupli do čela ligové tabulky.

LP/TV

Čtenářská diskuze
Tags: ,