Do nemocnic v kraji nastoupí jedenatřicet nových lékařů, z toho sedm pediatrů

REGION – Správní rada Zdravotnického nadačního fondu Královéhradeckého kraje udělila stipendia pro akademický rok 2018/2019. Jedenatřicet studentů 6. ročníku lékařských fakult si mezi sebe rozdělí 4,1 milionu korun a po absolvování lékařské fakulty nastoupí do specializačního vzdělávání v některém ze 14 vybraných nejpotřebnějších oborů v nemocnicích v kraji.

lékař_nemocnice_zdravotnictví

Ilustrační foto: Pixabay.com

„Účelem zdravotnického nadačního fondu je podporovat rozvoj zdravotnictví v regionu. Stipendijní program na získávání lékařů pro krajské nemocnice je úspěšný. Pro akademický rok 2018/2019 evidujeme 31 žádostí o stipendium a správní rada všem vyhověla. Na čtyři roky jsme tak pro nemocnice v kraji zajistili 31 nových lékařů. Vzhledem k tomu, že stipendisté budou pracovní smlouvy uzavírat až po ukončení akademického roku, zatím není známo, ke kterým poskytovatelům zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje nastoupí,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Stipendia kraj vyplácí studentům, kteří po absolvování lékařské fakulty nastoupí do specializačního vzdělávání v některém ze 14 vybraných nejpotřebnějších oborů. Studenti se zavazují pracovat na akreditovaném pracovišti poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje ve zvoleném oboru po dobu stanovenou vyhlášeným stipendijním programem, a to po dobu 48 měsíců ode dne vzniku pracovního poměru podle uzavřené pracovní smlouvy nepřetržitě.

Čtenářská diskuze