Do hor ihned vyjelo pátrat po dítěti 35 policistů

RYCHNOVSKO -  Pátrání po dítěti v horské vesnici krátce před večerem 9. ledna skončilo dobře.

policie ViewImage

Ilustrační foto.

Ve středu 9. ledna v 16.43 hodin přijal operační důstojník oznámení rodičů o tom, že se ztratil jejich syn.

„Malý chlapec měl spolu s dalšími dětmi údajně vystoupit přibližně hodinu před oznámením v jedné obci na Rychnovsku ze školního autobusu, ale domů přibližně 100 metrů od zastávky nedošel. Rodiče se ho vydali hned hledat po okolí, a když ho nenašli, zavolali na linku 158. Jeden z nich se autem ihned vypravil do obce, kde se nachází školské zařízení a odkud autobus vyjížděl,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Na místo se po oznámení ihned rozjely policejní hlídky z nejbližších obvodních oddělení, psovod se služebním psem, kompletní výjezd kriminální policie a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení – dohromady 35 policistů. Mimo jiné úkony kontaktoval operační důstojník  Leteckou službu PČR. Policisté dostali od rodičů podrobný popis dítěte, jeho oblečení i charakteristiku.

„V 17.23 hodin policisté obdrželi tu nejlepší zprávu. Otec, který se sám vypravil ke školskému zařízení ještě před příjezdem policistů, tam chlapce v pořádku našel.

Pátrací akce tak byla odvolána. Vzhledem k věku dítěte bližší informace poskytovat nebudeme, možné pochybení konkrétní osoby policisté nyní prověřují,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze