Dlouhá Ves hostila Filmový večer při svíčkách

DLOUHÁ VES – Konal se další ročník Setkání filmařů.

Beseda s animátorem J.Nyklem při setkání filmařů v Dl.Vsi 2017

Při Setkání filmařů se besedovalo s naším nejúspěšnějším animátorem Jaroslavem Nyklem.
Foto: Archiv autora

V předvánoční atmosféře se nesl již šestý ročník Setkání filmařů z Rychnovska aneb Filmového večera při svíčkách. Místem pohodového posezení byl 1. prosince Sporthotel Weldis v Dlouhé Vsi.

Zaplněný sál nejvíce zaujaly kreslené filmy našeho nejúspěšnějšího amatérského animátora Jaroslava Nykla z Prahy. Diváky tato nelehká tvorba velmi zajímala, což bylo během besedy jednoznačně znát.

Hojně navštěvovaná akce s nejistou budoucností

Jako vždy se moderování před asi stopadesátičlenným publikem ujal hlavní pořadatel akce Milan Michálek s pomocným moderátorem Zdeňkem Sršněm. Na stolech nechyběla skvělá výzdoba, o kterou se postarala Zdeňka Sršňová z Vamberka. Rodinní příslušníci pořadatelů zase rádi přispěli napečením cukroví. Jisté je, že na každého dýchla ta pravá předvánoční nálada, protože při projekci všech dvaadvaceti regionálních filmů svítily na stolech svíčky a vonělo cukroví. Zamlouvalo se to při milém proslovu k divákům jistě i rychnovské místostarostce Janě Drejslové.

Příjemným zpestřením byla také hradecká hudební skupina Two 4U.

Nechceme malovat čerta na zeď, ale tato již velmi oblíbená akce má zřejmě z finančních důvodů „na kahánku“. Ovšem najde-li se nějaký sponzor – může to být jen ku prospěchu věci a všech, kdo mají tuto bohulibou akci rádi! Nutno podotknout, že Setkání filmařů dělají amatéři amatérům pro široký okruh diváků za laskavé mediální podpory Orlického týdeníku.

Nechce se mi věřit, že by například město Rychnov n. K. nenašlo ve svém rozpočtu alespoň pět tisíc korun na podporu tohoto oblíbeného a hojně navštěvovaného setkání! No uvidíme.

JAROMÍR SCHEJBAL

Čtenářská diskuze