Divadlo v Pardubicích zve rychnovské příznivce

PARDUBICE – Letošní divadelní sezona se už otevřela.

SAM_7371

Dramaturgyně Jana Uherová.
Foto: Eva Ženíšková

Je tomu tak například i ve Východočeském divadle v Pardubicích. Rychnovským příznivcům i těm z okolí je známé mimo jiné díky svojí pravidelné účasti na divadelním festivale Poláčkovo léto, kam jeho herci jezdí od samého začátku existence – tedy již dvacet pět let.

„Představení herců Východočeského divadla Pardubice mají tradičně velký úspěch a jsou vyprodána mezi prvními. Svědčí o tom také to, že posledních několik let hrají Pardubičtí v Rychnově nad Kněžnou vždy dvě představení. Naposledy to byly letos na přelomu června a července inscenace Hoří, má panenko a Kráska a zvíře,“ řekl tiskový mluvčí festivalu Poláčkovo léta Jan Dušek.

A co nabízí repertoár divadla letos?

Letošní divadelní sezonu zahájilo Východočeské divadlo Pardubice poslední srpnový týden. První inscenaci – bláznivě pohádkovou veselohru o lásce, zášti a touze po moci Král jelenem – odehráli východočeští herci už 1. září na prknech divadla v obnovené premiéře. Samotnou premiéru mělo představení ještě před letošními letními prázdninami na Kunětické hoře.

Na co se mohou lidé letos těšit

„Doufám, že se budou těšit na našich nových sedm titulů, které jsme pro ně připravili. Je mezi nimi romantická komedie, tragédie, ale také inscenace pojednávající o vážných tématech. Pro každého se v nabídce něco najde. Budu-li jmenovat tituly, které připravujeme, pak jsou to např. Zamilovaný Shakespeare, Mikve, Velká bankovní loupež, Opory společnosti nebo Spřízněni volbou. Náš herecký soubor čítá dvaadvacet herců. K tomu máme ještě hosty, mezi nimiž jsou lákadly taková herecká jména, jako Petr Kostka nebo Ladislav Frej. Pravidelně s námi hrají také bývalí členové našeho divadla, kteří jsou dnes již v důchodu. Máme kolem sebe řadu dalších lidí a myslím, že všichni dělají vše pro to, aby předvedli to nejlepší, co můžeme divákovi nabídnout,“ zhodnotila dramaturgyně Východočeského divadla v Pardubicích Jana Uherová.
První premiéra se uskuteční na prknech Východočeského divadla Pardubice v sobotu 13. října. Půjde o inscenaci Zamilovaný Shakespeare.

Premiéra bude v říjnu

„Je to hra jejímž základem je fiktivní milostný příběh oslavující divadlo. Vypovídá o tom, jakým způsobem se zkouší jedna z nejslavnějších her na světě Romeo a Julie, kde kdysi dávno v alžbětinské době hráli role žen pouze muži,“ uzavřela Jana Uherová, jíž dělá největší radost, vidí-li při představeních v divadle hlediště plné spokojených diváků.

Čtenářská diskuze