Divadelní ples bude ve znamení Otce vlasti

Už jen poslední volné vstupenky zbývají na tradiční Divadelní ples Divadélka Na štaflích, který se koná v kulturním domě v Dobrušce v pátek 26. února od 20 hodin.

divadelní pleIMGP1329

DOBRUŠKA – Organizátoři zvolili jako téma letošního šestnáctého ročníku akce 700. výročí narození Otce vlasti – císaře Karla IV.
Při Divadelních plesech v Dobrušce se návštěvníci stávají zároveň účinkujícími, každý má vlastní roli. Organizátoři budou letos tvořit císařský dvůr, odtud podtitul plesu Na dvoře císařském, hosté u jednotlivých stolů budou představovat osobnosti, které v té době žily.

Fantazii se meze nekladou

„Nabídli jsme našim hostům, stejně jako každý rok, možnost aktivně se účastnit programu, respektive ho do značné míry spoluvytvářet. Osazenstva stolů budou představovat například šlechtické rody, univerzitní sbor, církevní hodnostáře, zástupce armády, řemesel a podobně. Každý si vylosoval to, co bude znázorňovat, může si k tomu vytvořit kostým a pomůcky. Fantazii se meze nekladou, hlavní je zábava. Nikdy do poslední chvíle nevíme, zda a jak naši společnou hru návštěvníci přijmou. Kromě výzdoby sálu, která bude připomínat dobu slavného panovníka, připravujeme do programu čtyři vstupy, kde se například bude hovořit o tom, zda se při stavbě Karlova mostu použila vejce, a o dalších zajímavostech a legendách. Chystáme také tradiční půlnoční překvapení plesu, to ale zatím nemohu prozrazovat,“ přiblížil atmosféru plesu vedoucí divadelního souboru a ředitel plesu Zdeněk Zahradník.
Přestože je dobrušský Divadelní ples zcela netradiční a neformální, nebude chybět ani obvyklý tanec. K němu zahraje letos skupina Duha.

Čtenářská diskuze