Distributor pervitinu a násilník skončil ve vězení

RYCHNOVSKO – Rychnovští kriminalisté šetří další případ nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„V polovině dubna si  obvinění z tohoto přečinu vyslechl pětadvacetiletý mladík z Vamberka. Nejméně od roku 2010 do září loňského roku, kdy nastoupil do výkonu trestu odnětí svobody, neoprávněně nabídl, prodal nebo jinak jinému opatřil v okruhu svých známých, přátel a zájemců psychotropní látku metamfetamin, zvaný pervitin. Této nezákonné činnosti se dopouštěl zejména v Pekle, Doudlebách nad Orlicí, Kostelci nad Orlicí, Rychnově nad Kněžnou a na dalších místech Rychnovska a Svitavska,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

V uvedeném období mladík neoprávněně poskytl pervitin za peníze, výměnou za věci či zdarma  nejméně 34 osobám v různě velkých dávkách nejméně ve 363 případech, za částku 182 tisíc korun. Pervitin rovněž poskytl dvěma dětem, a to ve 45 případech za celkovou částku 13 tisíc korun a dílem zdarma.

„Obviněný, sám uživatel návykových látek je osoba policii dobře známá, v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody za majetkovou i násilnou trestnou činnost. Za výše uvedenou trestnou činnost mu hrozí až pětiletý nepodmíněný trest,“ dodala Alena Kacálková.

 

Čtenářská diskuze