Derby rozhodl čtyřmi góly Vaněk

DSCN8774RYCHNOVSKO – Vrcholem minulého týdne bylo nedělní derby mezi „domácími“ Semechnicemi a opočenskými Barony. Překvapivou výhrou získaly Semechnice první body v sezoně.

10. kolo

HC Opočno – Spartak Nové Město n. M. 3:4 po prodl. (0:0, 1:1, 2:3 – 0:1)

Branky: 27. Šafář, 43. Sajdl L., 49. Slezák – 35., 47., 60. Bureš.

Rozhodčí: Padevět – Karous, Horyna | vyloučení: 7:5 | využití: 0:1 | v oslabení: 0:0 | diváků: 180.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Sajdl R., Janoušek, Řehák F., Franc, Kubíček, Slezák, Řehák J., Sajdl L., Šafář, Hejduk, Rail, Lukášek, Černík, Libnar.

HC Jaroměř – Sokol Semechnice 12:1 (5:0, 5:0, 2:1)

Branky: 12. Krause, 13. Souček, 15., 21. Záliš, 15., 44., 21. Hlavnička, 20. Teuber, 22., 30. Koblížek, 26. Háze, 52. Kotrč – 52. Verner.

Rozhodčí: Pahulák – Martinek, Antalík | vyloučení: 9:9, navíc Duben (JAR) 10 OT a Zeman (SEM) 10 OT | využití: 2:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 105.

Sokol Semechnice: Kolbaba (21. Janský) – Müller, Bulawa, Zima, Bury, Haklička, Steklík, Cvejn, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

Z Jaroměře si semechničtí hokejisté přivezli příděl dvanácti branek. Již tradičně do prvního obdrženého gólu ve 12. minutě hráli se soupeřem vcelku vyrovnanou partii, poté utkání pro Semechnice připomínalo sesypaný domeček z karet. Bohužel, ani před nedělním derby s Opočnem se nálada v kabině nezlepší…

DSCN876411. kolo

Sokol Semechnice – HC Opočno 5:4 po prodl. (2:1, 2:1, 0:2 – 1:0)

Branky: 9. Verner (Zeman), 14. Verner (Rejchrt, Zeman), 29. Verner (Bury), 37. Rejchrt (Zeman), 65. Verner (TS) – 8. Libnar (Slezák, Žid), 31. Srpek (Řehák), 42. Rail (Franc), 55. Srpek (Řehák).

Rozhodčí: Mertlík – Kozák, Řezníček | vyloučení: 6:6 | využití: 2:0 | v oslabení: 0:1 | diváků: 210.

Sokol Semechnice: Janský (Kolbaba) – Bulawa, Zima, Šrenk, Bury, Haklička, Steklík, Umlauf, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Mervart, Sajdl R., Zajíček, Řehák F., Franc, Žid, Srpek, Řehák J., Sajdl L., Slezák, Brožek, Rail, Lukášek, Černík, Libnar.

DSCN8770Kdo v neděli zavítal na zimní stadion v Opočně, viděl 9 branek, bojovný výkon z obou stran, několik šarvátek a radující se domácí tým z prvního vítězství v sezoně, krátce a jednoduše – derby se vším všudy!

Opočno šlo v zápase sice do vedení, ale to vydrželo necelou minutu, na 1:1 vyrovnával Tomáš Verner a o pět minut později poslal domácí do vedení. Do kabin se tak šlo po prvním dějství za stavu 2:1 pro Semechnice.

Opočno vstoupilo do druhé třetiny s odhodláním minimálně výsledek srovnat, Janský v brance domácích byl rozhodně více zaměstnaný než jeho protějšek Sajdl. Každopádně to byli hráči Sokola, kteří se díky završení hattricku Tomáše Vernera znovu radovali z branky – 3:1. Vedení o dvě branky však nevydrželo dlouho, o dvě minuty později snížil znovu na rozdíl jediného gólu opočenský Srpek. Opočno svůj tlak postupně zvyšovalo, a tím se otevřela vrátka pro možné brejky. Jeden z nich využil v závěru domácí kapitán Tomáš Rejchrt, když z úhlu překvapil tvrdou ranou opočenského ochránce svatyně Sajdla a tak to bylo znovu o dva góly – 4:2.

Do 3. třetiny šli domácí s příjemným náskokem. Hosté však vstoupili do třetího dějství nejlepším možným způsobem. Neodehráli se ani 2 minuty a už to bylo zase zásluhou Raila pouze o jednu branku – 4:3. To hosty nabudilo k mohutnému tlaku, který vedl k vyrovnání na 4:4, když ve vlastním oslabení skvěle sehráli Řehák se Srpkem situaci dva na dva.

Semechničtí fanoušci si ve třetí třetině prožili hned několik infarktových situací, ale díky obětavosti, podpořené jistým výkonem Janského, už hosté svou střeleckou přesilu 14:2 ve 3. části nedokázali více využít a tak se šlo do prodloužení. V něm byli znovu aktivnější opočenští hokejisté, ale těm chyběl jeden detail a to Tomáš Verner. V poslední minutě nastavení si zmiňovaný hrdina nejprve došel pro trestné střílení, aby ho o pár sekund chladnokrevně proměnil a tak se domácí mohli radovat z prvního vítězství v sezoně.

Ostatní výsledky

HC Trutnov – Stadion Nový Bydžov 5:4, Spartak Nové Město n. M. – BK Nová Paka 0:12, Stadion Nový Bydžov – HC Jaroměř 3:4, HC Náchod – HC Trutnov 4:5 po náj., HC Wikov Hronov – SK Třebechovice 7:1.