„Den kraje“ ocenil i naše sportovce a trenéry

Den-kraje-rano-_4_-na-web

HRADEC KRÁLOVÉ - Pivovarské náměstí v Hradci Králové patřilo 8. května tradičním oslavám Dne kraje. Oficiální část programu začala slavnostním nástupem a předáním resortních i krajských medailí. Slavnostní přísahu si splnili noví členové Hasičského záchranného sboru. Na ceremoniál navazoval od 12.00 hodin doprovodný hudební a kulturní program.

Hejtman Jiří Štěpán předal osobnostem různých oborů Pamětní medaili hejtmana. Stejně jako vloni mohla podávat nominace na udělení ocenění široká veřejnost. Své resortní medaile předali krajští ředitelé Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Krajského sdružení hasičů.

„Oceněné osobnosti jsou průřezem naší společnosti v plné šíři. Jsou mezi nimi duchovní, učitelé, sportovci i umělci. To hlavní mají ovšem společné: svému oboru se věnují s obrovským zápalem a odhodláním a mají velkou zásluhu na tom, že můžeme být na náš kraj hrdí a dobře se nám zde žije,“ říká hejtman Jiří Štěpán.

Na slavnostním aktu byli oceněni také dva muži z našeho okresu, kteří dostali pamětní medaili za oblast sportu – Pavel Sýkora z Opočna a Ivan Koláčný z Dobrušky.

32116306_2063862577190365_7155210967318528000_oPavel Sýkora – za dlouhodobý přínos ve výchově mladých sportovců. I přes omezující handicap a pohnutý osud zasvěcuje celý svůj život sportu, především fotbalu. S obdivuhodnou péčí se věnuje tréninkům a přípravě dětí, které v pozdějším věku dosahují výborných úspěchů.

kolacny-p1370003_galerie-980Ivan Koláčný – za dlouhodobou činnost v oblasti sportu v Dobrušce. Je zakladatelem klubu malého fotbalu F. C. S. Dobruška a zároveň ředitelem Dobrušského poháru, což jeden z největších turnajů v republice a letos se uskuteční jeho 28. ročník. Je zároveň předsedou SK Dobruška, jenž sdružuje oddíly atletiky, fotbalu, florbalu tenisu, futsalu, cyklistiky a workoutu. Ivan Koláčný byl zároveň iniciátorem studie rekonstrukce Městského stadionu Václava Šperla v Dobrušce.

Čtenářská diskuze