Delikventi uvízli v policejní síti

RYCHNOVSKO - Během druhého lednového víkendu policejní hlídky překvapily osoby, které nerespektovaly zákony.

policie6ViewImage

„V pátek před polednem policisté obvodního oddělení v Dobrušce vypátrali v jednom místním restauračním zařízení jednačtyřicetiletého muže, na kterého byl Okresním soudem v Trutnově vydán v prosinci roku 2018 příkaz k zatčení. Muž tedy pohostinství předčasně opustil v doprovodu uniforem a v eskortě pokračoval do Trutnova,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

Kostelečtí policisté zase objasnili přestupek proti majetku, při kterém třicetiletý muž z Javornice 8. ledna odpoledne na benzinové čerpací stanici v Záměli natankoval do osobního auta značky Ford Mondeo  motorovou naftu za téměř tisíc korun a ujel bez placení.

„Osoba policii dobře známá nyní čelí dalšímu přečinu, a to maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť má rozhodnutím Městského úřadu v Kostelci nad Orlicí vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to až do léta roku 2020.

Ze stejného přečinu je podezřelá i čtyřiadvacetiletá žena z Javornice, která po konzumaci návykové látky amfetamin/metamfetamin řídila v neděli třináctého ledna krátce po půlnoci osobní auto značky Ford Mondeo, a to i přesto, že má kosteleckým  městským úřadem uložený trest zákazu řízení do podzimu tohoto roku,“ doplnila Alena Kacálková.

Přítomnost návykové látky za volantem bude řešit v přestupkovém řízení příslušný správní orgán.

Čtenářská diskuze