David Holman: „Měli asi málo hráčů, tak ho vylosovali z klobouku“

V předminulém vydání jsme vám přinesli první část sondy do týmů hrajících krajské a okresní soutěže.

RYCHNOVSKO – V době pomalu končícího nouzového stavu se dnes představí mužstva krajského přeboru.

 

Podzimní derby FC Spartak Rychnov n. K: - FK Kostelec n. O.       Foto: fotbalfoto.

Podzimní derby FC Spartak Rychnov n. K. – FK Kostelec n. O.                                              Foto: fotbalfoto.

 

1. Jak moc vám chybí fotbal, tréninky a parta v současné době, kdy jsou všechny sportovní akce odloženy, a jak trávíte volný čas?

2. Vidíte nějaká pozitiva nebo spíše převažují negativa z nouzového stavu?

3. Jak dlouho v klubu jste? Případně nám přibližte své začátky a svá předchozí působiště…

4. Jakou nejvyšší soutěž a kde hrál někdo ze spoluhráčů?

5. Do které vyšší soutěže byste poslal někoho z týmu?

6. Oblíbený a neoblíbený soupeř v soutěži?

7. Kdo je největším fintilem kabiny?

8. Naopak, kdo módě příliš nedá?

9. Který spoluhráč chodí všude pozdě?

10. Největší jedlík v týmu?

11. Vaše oblíbené jídlo a pití?

12. Koho je v kabině slyšet nejvíce a o kom ani nevíte, že tam je? A kdo je největším bavičem?

13. Říká se, že brankáři jsou jiní než ostatní hráči a mají svůj svět. Platí to i o tom/těch vašem/vašich?

14. Jak ze svého pohledu vidíte vašeho trenéra?

15. Kdo je tahounem a držákem oslav, když zapíjíte vítězství?

16. Nejoblíbenější nápoj, který po výhře teče proudem?

17. Pokřik po vítězném utkání se v klubu dědí nebo máte nový, a kdo ho vymyslel?

18. Traduje se, že chlapi jsou buď „horňáci“ nebo „dolňáci“. Máte přehled, v jakém poměru je to ve vaší kabině?

19. Který tým v lize má v kabině největší počet fanoušků?

20. Když byste si mohli vybrat jako posilu jednoho hráče z naší ligy a ze zahraničních lig, kteří by to byli a proč?

21. Máte sen nebo cíl, kam byste chtěl se svým týmem postoupit?   

 

DAVID HOLMAN – MANAŽER FK KOSTELEC NAD ORLICÍ

1) Fotbal mi chybí hodně, komu nechybí, nemá ho rád. Především mi chybí parta kamarádů. Někteří hráči ho tráví aktivně a posílají trenérovi své aktivity, jiní využívají volna po svém a posílají fotky z oblíbeného sportu pro muže „gaučink“.

2) Negativa jsou jednoznačná. Například to je celkové omezení pohybu, zákaz veškerých společenských a sportovní akcí, kde se můžeme s kamarády sejít, popovídat si a vyčistit si hlavu. Na druhou stranu musíme respektovat rozhodnutí vlády. Pozitivem je, že máme více času na své rodiny. Ale i to má negativní stranu. Manželky teď po nás chtějí, abychom udělali tolik práce, co neuděláme za celý rok. (usmívá se)

3) V klubu působím rok. Přišel jsem jako hráč z Jablonce nad Jizerou, kde jsem působil jako hrající předseda v I.B třídě, ale zdravotní problémy ze mě udělaly funkcionáře i v Kostelci. Asi je mi to souzené. (směje se) Začínal jsem v Jablonci nad Jizerou, ve vesničce s 1500 obyvateli, kde jsme dokázali postoupit do divize. Dále jsem působil v mládeži FK Jablonec a v mužích ve Velkých Hamrech, Desné a Lomnici nad Popelkou.

4) Nejvyšší soutěž si zahrál Martin Jedlička, a to 2. ligu v Pardubicích. V té době měli asi málo hráčů, tak ho vylosovali z klobouku a dostalo se i na něj. (směje se) A nesmím zapomenout na nestárnoucího Kamila Kaplana, který hrál třetí ligu v Náchodě. To bylo v době, kdy ČFL měla asi větší kvalitu než dnes, ale to už je pravěk. (usmívá se)

5) Těch hráčů je asi víc, ale musím zmínit Dana Cvejna, kterému je 17 let a v krajském přeboru předvádí velmi dobré výkony a zajímala se o něj i Mladá Boleslav. Zároveň chci vzkázat všem klubům, které o něj mají zájem, že má pro nás cenu okolo milionu dolarů. (směje se)

6) Jelikož jsem tu rok, tak nemám konkrétně oblíbené a neoblíbené soupeře. Jediný neoblíbený je samozřejmě Rychnov, to je okresní rival. Ale já chtěl a vždy budu chtít vyhrát každý zápas a je mi jedno, jak se ten tým jmenuje a jaké mají dresy.

7) Jednoznačně kapitán Petr Klapal. Ten je schopný stát s hřebenem v ruce u zrcadla, když už je většina doma. Samozřejmě než odejde, tak se vždy pochválí, že je z nás nejhezčí. (směje se)

8) To je náš druholigový Martin Jedlička. Nedávno se dal k aktivní záloze, takže teď chodí v maskáčovém. Většinou ani nevíme, že přišel do kabiny. Kolikrát ho ani není vidět, jak je maskovaný. (směje se) A náš brankář, který na tréninky chodí v teplákách, v nichž se podle fotek v archivu hrálo za války a v čelence z roku 1910. (směje se) To oblečení má jako René Higuita. Na něm by si módní guru smlsnul. (usmívá se)

9) Tady musím zmínit kluky z Chlen. Honza Kvasnička a kluci Plockovi. Těm když řeknete, že je sraz o hodinu dřív, než ho mají ostatní, tak se stejně čeká na ně. (směje se)

10) Náš brankář Tomáš Matoušek. Tomu před zápasem k obědu kachna, zelí a osm knedlíků nedělá problém. (usmívá se)

11) K pití voda a z alkoholu pivo. K jídlu mám rád výpečky, zelí a knedlíček.

12) Já, kde jsem působil, jsem se snažil být ústřední postavou kabiny a vždy mi říkali, že takového exota tam ještě neviděli. (směje se) V kostelecké šatně jednoznačně vládne Petr Klapal a musím říct, že takového exota jsem ještě neviděl. (směje se) Určuje náladu v šatně. Umí pobavit, ale i být kritický a vytváří skvělou atmosféru. Moc se nevyjadřují mladší kluci, kteří třeba přišli z dorostu, ale to je tím, že je Petr vůbec nepustí ke slovu. (usmívá se)

13) Tady musím jednoznačně souhlasit. Už jenom to, že má náš brankář Tomáš Matoušek přezdívku „Bláto“ o něčem svědčí. (směje se)

14) Trenéra Milana Petříka musím pochválit, jinak by mi do minuty po přečtení volal, co to má znamenat. (směje se) Jako klub jsme se dali na cestu odchovanců a mladých hráčů z okolí a on má velký zájem na nich pracovat, což se moc nevidí. Většina trenérů chce hotové hráče.

15) Tahounem oslav je jednoznačně hrající legenda klubu Tonda Řehák. Ten určuje tempo, když se zpívá i pije. (směje se)

16) Jednoznačně voda na regeneraci. I když většina tedy na regeneraci upřednostňuje pivo. A když se vyhraje a oslavy se blíží k ránu, tak je to asi všude stejné. Teče to, co se ještě nevypilo. (usmívá se)

17) Pokřik se v Kostelci dědí a je tu již pěknou řádku let. Kdo ho vymyslel nevím, ale je originální, je o klubu a moc se mi líbí.

18) Řekl bych, že je to tak půl na půl. Na obou pólech ženského těla je něco zajímavého. (usmívá se) Ale o ženách se moc nebavíme, chodíme si od nich na fotbal přeci odpočinout. (směje se) V klubu ale ženám nejvíce rozumí šarmantní a sympatický trenér našeho B mužstva Milan Bořek. (směje se)

19) Tady je to velmi vyrovnané. Převažuje Slavie, ostatní fandí Spartě, ale je to vítězství o jednoho, až dva lidi.

20) Z pohledu fotbalovosti z naší ligy jednoznačně kvalitou Marek Matějovský. To je pro mě excelentní střední záložník, který hrál s lehkostí, a byla radost se na něho dívat. A ze zahraničí Zlatana Ibrahimoviče. Pro někoho arogantní a namyšlený, ale pro mě fantastický útočník.

21) Momentálně jednoznačně osobně žádný sen s postupem nemám. Divize možná někomu zní hezky, ale mně ne. Většinou se zblázní nějaký sponzor, nakoupí cizí hráče a ten pád potom je někdy nezastavitelný, což už jsme několikrát viděli u spousty vesnic a menších měst – Kunice, Hlavice, Kácov, Skuteč a další. Pro mě je sen pravidelně vychovávat naše odchovance pro A mužstvo v krajském přeboru. A když na to bude, tak proč ne. Ale za mě jedině s odchovanci.

 

FANDA RYCHNOVSKÝ – FANOUŠEK FC SPARTAK RYCHNOV N. K.

1) Tak určitě. Chybí fotbal a hospoda. Posezení u pivka, pokecání s kámošema. A tak nezbývá nic jiného než sedět doma a věnovat se „petce“. (usmívá se)

2) Jednoznačně převládají negativa. Každý je maskovaný jak lupič. Tak raději nikam nechodím, protože nevím, kdy na mě někdo vytáhne bouchačku. A ženský taky nejsou k poznání, takže pěknej vopruz. (směje se) Pozitiva? Snad jen to, že není moc pozitivních. A taky náš správce má určitě radost, alespoň bude dost času pro připravení hřiště.

3) Já jsem v klubu odjakživa. Z koncového hráče jsem se postupně stal hráčem klíčovým. A dvanáctým hráčem jsem taky zůstal. (směje se)

4) Ze současného týmu má divizní zkušenosti Kábič (Jan Kábrt), ale zkusit by si ji chtělo víc hráčů. Takže hola, hola divize už volá!

5) Všechny bych poslal do první ligy. (směje se)

6) Oblíbený je každý, kdo u nás nechá body. Ale třeba debakl 0:6 jsme s Libčanskými taky pěkně rozebrali a asistoval u toho i VAR. Neoblíbený? Škoda, že jen v soutěži… Tak Kratonohy/Olympia. Zaprvé musí přijet dva týmy, aby měly šanci nás porazit, a potom jak to vypadá, když si přečtete: Fotbalový club Spartak Rychnov nad Kněžnou – Fotbalový klub Kratonohy – Fotbalový club Olympia Hradec Králové. A nedej bůh, aby dal gól Flavio Daniel Bastos Oliveira. To je potom pro nás, kteří neradi čteme, doslova horor. (směje se)

7) Jednoznačně příkladem jde kapitán Bárny (Barnet).

8) No, zapracovat na módě by měl Ondra Stieber. Zdá se mi, že lehce pokulhává. (směje se)

9) Všichni hráči bez výjimky jsou dochvilní. Přece jenom bych vyzdvihl naši zahraniční akvizici Flavia, ten je připraven vždy minimálně.

10) Těžko říct. Nikdo nijak nevyčnívá.

11) Rum a pivo. (usmívá se)

12) Jak říkám, všechno řídí kapitán Bárny. Naopak jako pěna je Kuba Jedliňák. Bavičů je víc. Záleží na momentální formě.

13) Tak určitě. Naši brankáři maj taky svůj svět. Posezení s Davidem Holoubkem po zápase je toho důkazem. (směje se)

14) Káru (Karanského) předcházela pověst tvrdého, náročného, ale kamarádského trenéra. Zatím působí trochu zakřiknutě a tiše, ale dejme mu čas se projevit. Kdyby měl zájem, tak mu budu rád dělat asistenta. Pitný režim mám v malíčku. (usmívá se)

15) Viděl bych to na týmové pojetí. Záleží na tom, jak kdo kolik vydrží.

16) Jasně že pivo a kumys. A potom pozdní sběr. (směje se)

17) Tak určitě cigi–caga. Ale po kom se zdědil, anebo kdo ho vymyslel… A proč…? Z novějších Kozel anebo Zajíček v své jamce. (směje se)

18) Tak to netuším. Asi to bude fifty fifty. Někdy mi přijde, že si hráči dělají kozy nebo hrají na pi… (směje se)

19) Každý čeká Spartu nebo Slavii, ale asi překvapím. Nevím, čím to je, ale naprostou jedničkou je Chmel Blšany… Asi pro ten chmel. (směje se)

20) Já bych byl pro znovuzrození Pepiho Bicana. Jak říká Sigi, ten dovedl dát z deseti šancí jedenáct gólů! (usmívá se)

21) Dříve to byl jen sen, ale po nedávném sezení s mančaftem, je to cíl! Zahrát si na mistrovství světa klubů. Je to vlastně úplně jednoduché. Vyhrát krajský pohár, potom vyhrát Český pohár a z něj jsme už v Evropě. Vítěz Evropské ligy jde do Ligy mistrů a po zisku ušatého poháru hrajeme mistrovství světa klubů. Tak nám držte palce, a hlavně buďte zdraví! A brzo zase na fotbale. (směje se)

 

PAVEL KRAHULEC – KAPITÁN SK DOBRUŠKA A

1) Fotbal mi chybí jako snad každému jinému fotbalistovi. Pro všechny z nás se život změnil ze dne na den, nelze s tím nic dělat. Volný čas teď mnohem více trávím s rodinou, avšak ani práci nenechávám ladem.

2) Pozitiva vidím hlavně ve volných víkendech. Myslím, že přítelkyním a manželkám to tak vyhovuje, těžko se to potom bude měnit. Na druhou stranu bych si večer rád odpočinul při sledování fotbalu v televizi.

3) V dobrušském týmu jsem v podstatě odmalička a zakořenil jsem tam na poměrně dlouhou dobu. Mé náctileté já trávilo čas s mládeží v FC Hradec Králové. Půl roku jsem působil i v divizi v Jaroměři.

4) Někteří z mančaftu hráli divizi. Jednalo se o různá města.

5) V současné době bych nikoho nevyzdvihl, ale samozřejmě věřím v jejich zlepšení. Najdou se u nás i tací, kteří již hrají soutěž nad jejich možnosti.

6) Ve Vysoké nad Labem mají tým, proti kterému se nám několik zápasů dařilo hrát slušně. Nepříjemným soupeřem je hradecká Třebeš.

7) Mezi fintily patří kluci mladší, jež ještě nahání děvčata. (směje se)

8) Pár kluků nosí dres Chelsea, ti, podle mě, moc vkusu nemají. (směje se)

9) Spoluhráči z Jaroměře mají vždy smůlu. V Opočně na železnici pravidelně schytají závory. (usmívá se)

10) Nelze ukázat na jednoho. Obecně my starší máme po zápase větší hlad.

11) Není to nic zdravého. Gulášová polévka a smažený sýr. Rád si přihnu dobrého rumu. (usmívá se)

12) V kabině se projevuji nejvíce já, často využívám hrubší slovní zásobu. Bohuňovský je tišší, ani nevíme, že tam s námi je. O zábavu se staráme společně. (usmívá se)

13) V současnosti máme brankáře, kteří jsou inteligentní. Takže by se dalo říci, že jsou jiní, ale jen v dobrém slova smyslu. Avšak nebývalo to tak vždycky. (směje se)

14) Náš trenér Jánský s námi pracoval pouhé dva měsíce, bohužel, nebyla šance ho poznat lépe. S jeho přístupem jsem byl prozatím velmi spokojený.

15) Poslední dobou nebylo moc co zapíjet. (usmívá se)

16) Každý si pochutnává na svém, ale převažuje Captain Morgan.

17) Když jsem do týmu přišel, musel jsem se ho naučit. Martin Malý je autorem našeho pokřiku, dědíme ho už nějaký čas.

18) Přesnou statistiku, zda je více „horňáků“ nebo dolňáků“, nevedu. U každé ženy je to individuální. (usmívá se)

19) Je to boj mezi Spartou a Slavií. Možná z kluků vylezlo o něco více slávistů.

20) Z naší ligy bych vybral Davida Hovorku. Je to blázen, jenž by do našeho týmu zapadl. Ze zahraničí bych si vybral Cristiana Ronalda. Opravdu nutně potřebujeme někoho, kdo bude dávat góly.

21) Dobruška hraje už teď nad své limity. Do budoucna bych jí ale určitě přál co nejvyšší cíle.

Čtenářská diskuze