Dan Fidler: „Jeho zpěv na akcích po utkáních nemá chybu“

V minulém vydání jste si mohli přečíst první část sondy, v níž jsme nahlédli do kabiny týmů hrajících nejvyšší okresní soutěž – OP II. třídy.

 

RYCHNOVSKO – Dnes vám přinášíme její dokončení. Dobrou zprávou pro všechny fanoušky je, že se vše začíná pomalu vracet do normálu a své týmy uvidí v přípravných zápasech během měsíce června.

20191103-11345

 

1. Jak moc vám chybí fotbal, tréninky a parta v současné době, kdy jsou všechny sportovní akce odloženy, a jak trávíte volný čas?

2. Vidíte nějaká pozitiva nebo spíše převažují negativa z nouzového stavu?

3. Jak dlouho v klubu jste? Případně nám přibližte své začátky a svá předchozí působiště…

4. Jakou nejvyšší soutěž a kde hrál někdo ze spoluhráčů?

5. Do které vyšší soutěže byste poslal někoho z týmu?

6. Oblíbený a neoblíbený soupeř v soutěži?

7. Kdo je největším fintilem kabiny?

8. Naopak, kdo módě příliš nedá?

9. Který spoluhráč chodí všude pozdě?

10. Největší jedlík v týmu?

11. Vaše oblíbené jídlo a pití?

12. Koho je v kabině slyšet nejvíce a o kom ani nevíte, že tam je? A kdo je největším bavičem?

13. Říká se, že brankáři jsou jiní než ostatní hráči a mají svůj svět. Platí to i o tom/těch vašem/vašich?

14. Jak ze svého pohledu vidíte vašeho trenéra?

15. Kdo je tahounem a držákem oslav, když zapíjíte vítězství?

16. Nejoblíbenější nápoj, který po výhře teče proudem?

17. Pokřik po vítězném utkání se v klubu dědí nebo máte nový, a kdo ho vymyslel?

18. Traduje se, že chlapi jsou buď „horňáci“ nebo „dolňáci“. Máte přehled, v jakém poměru je to ve vaší kabině?

19. Který tým v lize má v kabině největší počet fanoušků?

20. Když byste si mohli vybrat jako posilu jednoho hráče z naší ligy a ze zahraničních lig, kdo by to byli a proč?

21. Máte sen nebo cíl, kam byste chtěl se svým týmem postoupit? 

 

JAKUB ŠRÁMEK – ASISTENT TRENÉRA TJ VELEŠOV DOUDLEBY NAD ORLICÍ

1) Fotbal určitě chybí, to je jasné. Stejně tak tréninky s dětmi v kategorii starších přípravek. Volný čas trávím se svou milovanou přítelkyní a naším čtyřnohým mazlíčkem – ještě žijeme. (směje se) A také se věnuji rybařině.

2) Od fotbalu jsem si sice hodně odpočinul, ale je to dlouhé a chybí mi tento krásný sport. Samozřejmě v tom vidím hlavně negativa – tréninky už podle mě mohli klidně začít po skupinkách. No, a také nějaké to točené pivečko bych si denně dal. (usmívá se)

3) V klubu TJ Velešov Doudleby nad Orlicí působím již nějakých 5 let + předtím rok hostování. Jsem odchovancem SK Solnice, odkud jsem se v mládežnické kategorii vydal na hostování do FK Náchod a od 18 do 22 let jsem nabíral zkušenosti v týmu FK Kostelec nad Orlicí.

4) Nemám kompletní přehled o všech hráčích v týmu, co se historie týká, ale myslím, že nás tu je pěkných pár, co si zahrálo nějakou tu sezonu v krajském přeboru, případně v I.A třídě. A také tu máme našeho doktora, který se minulý rok zúčastnil turnaje pro vyvolené lékaře a reprezentoval tak naši republiku na turnaji v Mexiku.

5) Samozřejmě celý náš tým, a to do I.B třídy, kam bychom se chtěli zase brzy podívat. Jinak talentů tu máme dost, ale těm se zrovna nechce tolik trénovat.

6) Oblíbený je Zdelov kvůli fanouškům. Neoblíbených, těch by bylo hodně, nejméně se nám asi líbilo ve Žďáru nad Orlicí.

7) Lukáš Píro – alias CR 7. (směje se)

8) Nebudu jmenovat, takových nás je v kabině opravdu dost. (usmívá se)

9) Tak tohle je otázka přímo ušitá na míru Pepovi Hudouskovi, ten už to má za tisíc, jak by řekl Bóža Zenkl. (směje se)

10) I tady mám asi jasno, David Šponar, velký labužník tataráčku. (usmívá se)

11) Nečekaně tatarák a krásně vychlazená „plznička“ na jedno natočení. (směje se)

12) Nejvíce je slyšet trenér Filip Leimer alias. František Straka. Tichý hráč mezi námi není. A největším bavičem je Víťa Chudý a pak naši skalní fanoušci. Pozor, jsou to ženy! (směje se)

13) Úplně bych neřekl, že náš brankář má jiný svět. Naopak je výborným hráčem v poli a nějaký ten gól už také vstřelil. Spíše v týmu oceňujeme jeho kouzlo penalt, kterých už chytil bezpočet.

14) Špatně se to hodnotí, jelikož nepůsobím jen jako hráč, ale i jako poradce trenéra. Neradi se mezi sebou chválíme, ale s Filipem společně vedeme i mládež, úspěšně řekl bych, a vždy si ve všem vyhovíme. Kabina momentálně funguje, snad si to jen nemyslíme, a hráči mají důvěru v nás a my zase v nich.

15) Trenéři, hráči, fanoušci a další členové týmu.

16) Pivíčko, zelená a rum.

17) Vítězný pokřik se v našem klubu dědí už po dlouhou dobu, a kdo ho vymyslel, to vám nepovím, to jsem ještě asi tahal kačera. (směje se)

18) Budou to horňáci… „Tak to odmáznu, neee? A pak se podívám na ty kozy.“ (směje se)

19) Tak samozřejmě, že je to Spartička. Momentálně tam máme i hodně slávistů, když se začalo dařit.

20) Jsem sparťan, ale tady musím zvolit hráče z konkurenční Slavie – brankáře Ondřeje Koláře. Ze zahraničních soutěží je hodně široký výběr, vybral bych si asi Lewandowskeho z Bayernu Mnichov.

21) Na tuto otázku už jsem odpověděl vlastně dříve. Není to vyloženě cíl, ale když by se to povedlo, tak bychom si ten postup s celou kabinou a fanoušky určitě užili.

20190818-1288

 

DANIEL FALTYS – OBRÁNCE TJ KOSTELECKÁ LHOTA

1) Tak chybí. Přeci jen fotbal hraju nepřetržitě 27 let a jelikož se mi vyhýbala vážná zranění, tak takhle dlouhou pauzu od fotbalu osobně nepamatuji. Pokud bude trvat třeba do srpna, tak to je skoro 9 měsíců bez mistráku. Na druhou stranu letos dokončujeme stavbu rodinného domku, tak aspoň nemusím klukům posílat časté omluvenky z tréninků a mám na dokončení díla svým způsobem klid. A také víc času na rodinu, zvláště na ročního synka.

2) Jediné pozitivum z fotbalového hlediska – samozřejmě myšleno trošku hořkým humorem. Správce hřiště bude mít konečně trávu podle svých představ, když mu ji nebudeme šlapat. (usmívá se)

3) Začínal jsem v roce 1993 v Kostelci nad Orlicí, kde jsem prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Po dorostu jsem přestoupil do Kostelecké Lhoty, kde jsem strávil krásných 11 let. Okolo třicítky jsem cítil jisté vyčerpání a rutinu, tak jsem šel na rok a půl do Doudleb. Jak říkají kamarádi ze srandy – kopnout si tu krajskou I.B třídu jako Jirka Luňák. (směje se) A teď už fotbalový důchod doklepu zase ve Lhotě, kde si stavíme s rodinou nový dům a budu to tak mít na hřiště kousek.

4) Myslím, že pár kluků přičuchlo ke krajskému přeboru v Kostelci. Nejdéle ho ze současného kádru hrál asi Radek Scholze, ten pak i v Doudlebách. Nikoho z divize a výš nemáme.

5) Z našeho kádru už jen na rok na dva Romana Svatoše, ten se s námi musí hrozně trápit. Ale taky už stárne. (usmívá se) Dřív by měl na vyšší soutěže David Rešl, ale i on už se ve Lhotě na tu kopanou adaptoval. Samozřejmě s humorem. Pořád má ve svých letech nezastupitelnou roli v týmu. A co se týká fyzického fondu, je ve 44 letech stále nejlepší z týmu. Na dlouhé tratě ho v zimních bězích stále nikdo nepředčil. (usmívá se)

6) Já mám rád ty derbíčka se Zdelovem a na ně se nám i celkem daří. Myslím, že jsme fifty fifty za ta léta společného působení v okresním přeboru. Neoblíbené týmy asi nemáme, spíš neoblíbená hřiště. A to svými rozměry, zejména v Rychnově a Kostelci. To už neuběháme. (usmívá se)

7) Ten už se nám přestěhoval do Brna a jezdí jen na pár zápasů za rok. Můj brácha Michal. (směje se)

8) Tak máme pár pracantů, co v týdnu lezou do kopaček rovnou z montérek. Ale na víkendové zápasy chodí upravený každý.

9) Měli jsme ho v kádru asi rok. Nebudu říkat jméno, jen prozradím, že je to legenda lukavické kopané. V době srazu na zápas poslal SMS, že je za 10 minut na hřišti. (směje se)

10) My jsme samí hubeňouři. (usmívá se)

11) Jídel je víc, jakmile to obsahuje maso, rád si pochutnám. K pití pivo.

12) Tak toho bavení na podzim moc nebylo, když jsme udělali 7 bodů. Ale obecně ve Lhotě platí, že zábavu táhnou věkem starší a služebně nejstarší hráči.

13) Stoprocentně. Dál to nechám bez komentáře, aby ještě po „corona pauze“ přišli, pokud by si tohle četli. (směje se)

14) Má nervy ze železa. Taky je to srdcař. Vyrazit v nedělní odpoledne mezi nás a dívat se na tu parádu, kterou hrajeme…Není to pro každého. (usmívá se) Ale Petr Martinec to s krátkou pauzou pro nás dělá už téměř 15 let. Stejně tak zaslouží obdiv i Zdeněk Hampl. Nyní uvidíme, jak to bude naplňovat Petra Jakubce st., který po 20 letech u béčka povýšil k áčku.

15) To budeme muset zavzpomínat na doby, kdy to za Lhotu váleli „Křen“ Jelínek, Jarda Pavlíček, Pavel Hejčl, Martin Václavík, Jirka Plocek, Martin Kijonka a kdy áčko táhli při oslavách Milda Andrys s Víťou Hrubým. Teď už moc nevyhráváme, tak ani neslavíme. Chystali jsme se teď na jaře párkrát vyhrát, ale… (usmívá se)

16) Teď Coca-Cola a různé druhy Birellů. Protože každý přijede na zápas autem a půl hodiny po konci mače zbývá u stolu pár statečných. Ale bývaly doby, kdy to bylo pivo, slivovice, rum a pověstná Kloubova medovina.

17) Na pokřiku musíme zapracovat, máme takový improvizovaný a možná i proto prohráváme. Už to ten nahoře nechce poslouchat. (směje se)

18) Jo, tak to budu muset udělat průzkum, až se zase sejdeme. Výsledek pošlu. (usmívá se)

19) Tak jednoznačně Sparta. Ostatně kdo není sparťan, na toho nezbývá místo v základu. Ale teď se nám objevují i živly jako Baník Ostrava. Snad to jsou jen čestné výjimky a brzy upadnou v zapomnění.

20) Tak potřebujeme stopera a koncáka na hrot, který umí trefit zařízení. Takže dozadu by se nám hodil Tomáš Petrášek, ostatně už i věkově k nám směřuje. Až jednou skončí v profi soutěžích, určitě ho oslovím. A na hrot vybrat někoho z české ligy, kdo umí dát gól? Lafi už skončil, další mě nenapadá…

21) Sen ano, ale reálně jsme rádi ve Lhotě za okresní přebor. Sny se plnily v Blšanech, Drnovicích… Ale co potom…? Je lepší hrát to, na co má klub finančně, hráčským kádrem, mládeží… Honit se na vesnici za vyššími soutěžemi jen pomocí peněz je krátkodobá vize a vždy skončí po pár letech „slávy“ katastrofálně.

 

DANIEL FIDLER A LUKÁŠ MACHÁČEK – VEDOUCÍ MUŽSTVA A ZÁLOŽNÍK FK DEŠTNÉ V O. H.

1) D.F.: Fotbal mi chybí strašně moc a bez tréninků a party je mi dost smutno, máme totiž skvělou partu a bez ní to není ono. Volný čas se tak snažím trávit i podle tréninkového plánu, co nám poslal trenér a s kluky jsme si udělali pětikilometrovou výzvu.

L.M.: Chybí mi vše moc, nebyl jsem na život bez fotbalu zvyklý. Trávím čas teď jen s rodinou, s kterou vymýšlíme různé aktivity, chodíme na procházky do lesa, jezdíme na kole, občas si jdu zaběhat a pracujeme na zahradě.

2) D.F.: Ve mně převažují spíše negativa, a to hlavně co se týče fotbalu. Není možnost tréninků, což bude znát při restartu soutěží na každém z nás.

L.M.: Spíše ta negativa.

3) L:M.: Jsem tu s přestávkami asi 6 let. Začínal jsem v Novém Městě nad Metují a působil jsem také v Náchodě, Hradci Králové, Doudlebách a Ohnišově.

4) D.F.: Lukáš Macháček extraligu žáků a dorostu za FC Hradec Králové.

5) D.F.: Radima Prázu bych z fleku poslal do 1. ligy. (usmívá se)

6) D.F.: Oblíbený soupeř je pro mě kupodivu Borohrádek a mezi ty hlavní neoblíbené patří Černíkovice.

L.M.: Neoblíbeným soupeřem je Zdelov, oblíbeným jsou Křivice.

7) D.F.: Největším fintilem kabiny je brankář Jirka Sýkora, po utkání nezapomene ani na svou vrstvu gelu na hlavu. (směje se)

L:M.: Jakub Vítek. (usmívá se)

8) Oba: Jako samorosta kabiny bereme Libora Macka, ten je svůj a módu neřeší. (smějí se)

9) Oba: Tak tady nemusíme určitě dlouho přemýšlet, je to Patrik Kříž. Většinou to nestíhá, jelikož se rýpe s bagrem v hlubokém výkopu. (smějí se)

10) D.F.: Jednoznačně jím je náš bývalý sekretář Petr Cejnar. (usmívá se) L.M.: Masér Karel Novák. (směje se)

11) Oba: pivečko a Tullamore, bílé víno a ryby.

12) Oba: Největším bavičem je bezesporu trenér Pavel Novák. Jeho zpěv na akcích po utkáních nemá chybu. (smějí se) A po zápase není nikdo, kdo by nebyl slyšet. Nejvíce je slyšet Libor Macek a Pavel Novák, a nevíme často o Radimovi Prázovi. Ale určitě největším bavičem je Pavel Novák. (smějí se)

13) Oba: U nás to bezpochyby platí u obou brankářů. Kolikrát nevíme, co si po zápase myslí. Ano, to určitě platí. (smějí se)

14) Oba: Jako neskutečného cholerika a srdcaře, který je neskutečným motivátorem. Je to borec, bez kterého by nebyl v Deštném fotbal.

15) L.M.: Jednoznačně trenér a kapitán. To mě napadá jediné jméno, a to Dan Fidler, který je ten druhý, bez kterého by dávno v Deštném fotbal skončil.

16) Oba: Standardní fotbalové pití, legendární „zelená“. (usmívají se)

17) D.F.: Po každém vítězném utkání máme pokřik nový, který se tak stává jedinečným, nikdy se neopakujícím.

L.M.: Pokřik je po každém utkání originál, který vymýšlí Dan Fidler.

18) Oba: Netušíme. (smějí se)

19) Oba: Bohužel, nějak se nám to vymklo z rukou, a je to Slavie Praha. (smějí se)

20) D.F.: Za mě by to byl Bořek Dočkal, tento typ hráče, který by dokázal rozdat míče v ně i uvnitř zálohy, nám chybí.

L.M.: Asi toho maratonce Tomáše Součka, aby to tam za nás pochoďáky odběhal. Někdo tu černou práci dělat musí. (směje se)

21) D.F.: Já osobně bych se ještě jednou rád podíval alespoň o třídu výš, do I.B třídy. Kluci by si to za ty roky úsilí určitě zasloužili a určitě by nám tam ostudu neudělali.

L.M.: Toto je spíše otázka pro vedení, ale já osobně bych si kvůli jednomu člověku přál postup o soutěž výše.

 

BENJAMÍN BOHUŇOVSKÝ – STŘEDNÍ ZÁLOŽNÍK SK DOBRUŠKA B

1) Mně osobně fotbal v současné době velmi chybí, jak tréninky a zápasy, tak i celková parta týmu a věřím, že všem ostatním také. Volný čas trávím s rodinou, samostudiem a individuálním trénováním v přírodě.

2) Kvůli zrušení tréninkového procesu převažují spíše negativa. Přes zimu jsme poctivě trénovali a byli jsme kvalitně připraveni na jarní část, tudíž je tato pauza menší překážkou k našemu zlepšení, ale nejsme jediný tým a všichni jsou teď na tom stejně, takže se nic hrozného neděje.

3) V klubu jsem zhruba 10 let. S fotbalem jsem začínal v souklubí Dobrušky a Opočna, kde jsem prošel všemi kategoriemi, poté jsem se na rok přesunul do starších žáků Nového Města nad Metují a vrátil se zpět do Dobrušky.

4) Nejspíše krajskou soutěž v našem A týmu.

5) Každý z nás má na vyšší soutěž.

6) Oblíbený soupeř je ten, který hraje fair-play, bez zbytečných faulů a kvalitní vyrovnaný fotbal. Neoblíbeného asi nemáme.

7) Všichni v týmu chodí dobře oblečeni a podle současné módy. Ale jeden z fintilů nejspíš budu právě já. (směje se)

8) Nikdo takový není.

9) Od doby, co jsme zavedli kasu na pokuty, tak už žádný opozdilec není. Jen já občas chodím na hřiště jako poslední. (usmívá se)

10) Nejvíce chutná asi Martinovi Pagovi, ale rozhodně není jediným jedlíkem v týmu.

11) Halušky s brynzou a slaninou, voda.

12) Slyšet jsou asi úplně všichni. Největším bavičem je určitě Jarda Houska Hubáček.

13) Ano, o našem Davídkovi Pagovi to určitě platí, ale je to náš oblíbenec.

14) Občas trochu náročný, ale vždy tolerantní a chápavý k našim střídavým výkonům.

15) Každý, komu je nad 18 let.

16) Pivo.

17) Pokřik máme nový a vymyslel ho Matouš Brožek.

18) Těžko říct, v tomto nejsou všichni úplně sdílní nebo možná ještě nemají jasno. (směje se)

19) Bohužel, asi pražská Slavia.

20) Jako posilu bych přivedl Tomáše Kučeru, který nyní působí v FK Teplice a chtěl bych ho kvůli jeho přehledu ve hře a přesným centrům. Ze zahraničí bychom potřebovali například Patrika Schicka z RB Lipsko, protože naši útočníci nejsou až tak produktivní, jak bychom potřebovali, snad ale taková posila nebude potřeba.

21) Čím výše, tím lépe.

Čtenářská diskuze