Další záchrana lidského života na Rychnovsku

RYCHNOV N. K. -  Dramatickou situaci řešily 8. srpna vpodvečer všechny složky IZS spolu s místní městskou policií v Rychnově nad Kněžnou.

cof

Záchrana muže v lese Včelný.
Foto: Policie ČR

„Operátoři na tísňové lince záchranné služby přijali krátce po půl šesté večer volání o pomoc. V místním lese Včelný pobodaly dospělého muže s dítětem vosy. Po jejich útoku následovala u dospělé osoby alergická reakce. Ihned po oznámení se na místo vypravili záchranáři, ke kterým se přidali profesionální hasiči, hlídka policistů i se psovodem a služebním psem a strážníci městské policie. Do lokality mířil i záchranářský vrtulník,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Z prvotních informací nebylo ale zřejmé, kde přesně se zraněné osoby nacházejí. Vzhledem k rozsáhlosti přírodního parku byl předpoklad, že se po nich bude dlouho pátrat. Naštěstí i díky dalšímu návštěvníkovi lesoparku, který zaslechl z cesty volání o pomoc, záchranáři získali další upřesnění místa události a k pacientům se dostali včas.

„Po podání léků a stabilizaci zdravotního stavu snesli oba postižené s pomocí hasičů a policistů  z nepřístupného terénu ve svahu k sanitce, se kterou je transportovali do zdravotnického zařízení. Všichni zúčastnění se z rychlé akce rozjížděli s dobrým pocitem šťastného konce pro malého i velkého pacienta,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze