Další výměna, nyní v obraně: Petr Šidlík za Mislava Rosandiče

Mislav Rosandič a Petr Šidlík.

Mislav Rosandič a Petr Šidlík.

 

HRADEC KRÁLOVÉ - Do konce přestupního období zbývají čtyři dny a mezi extraligovými mančafty začíná docházet k větší fluktuaci hráčů. Důkazem je také Mountfield HK, který hlásí za poslední měsíc třetí výměnu. Ta první s Kometou Brno se týkala útočníků (Vincour – Lev), druhá s Dynamem Pardubice obránce a útočníka (Eklund – Paulovič) a třetí s Vítkovicemi čistě defenzivních řad. Kádr Východočechů totiž opustil do Vítkovic mířící Mislav Rosandič, kterého nahradil Petr Šidlík.

Loňský rok nastřádal slovenský zadák s chorvatskými kořeny ve 46 zápasech 17 bodů (5+12) a několikrát si vysloužil pozvánku do reprezentace. Tentokrát posbíral bodů 8 (3+5) ve 36 zápasech a další aktuálně nepřidá. Mislav Rosandič se totiž stěhuje na východ republiky do vítkovické Ridery.

Opačným směrem putuje Petr Šidlík, který se prezentuje spíše defenzivním pojetím hry. I přesto si letos připsal 7 bodů (1+6) a další bude chtít přidat v Hradci Králové. Mládežnický reprezentant se zkušenostmi ze zámoří oblékne po Karlových Varech, Chomutovu, Jihlavě a Vítkovicích pátý extraligový dres.

Matěj Paulovič a Oscar Eklund.

Matěj Paulovič a Oscar Eklund.

 

„Tímto trejdem jsme reagovali na požadavek sportovního vedení klubu a Petr k nám přichází do konce této sezony. K týmu se připojil na středečním tréninku a byl připraven do pátečního zápasu právě proti Vítkovicím. Za soupeře zároveň mohl nastoupit Mislav Rosandič,“ vrací se k poslednímu trejdu generální manažer Aleš Kmoníček.

„Petr je hráčem, který má rád tvrdý hokej. Takto silového obránce jsme hledali a jsme rádi, že se nám ho podařilo získat do našich řad. V týmu máme dost ofenzivních obránců, my aktuálně hledali někoho, kdo bude trošku tvrdit muziku a hrát důrazně. Proto jsme se rozhodli uvolnit Mislava Rosandiče a získat za něj Petra Šidlíka. Doufáme, že bude pro náš tým přínosem,“ dodává sportovní manažer Jaroslav Bednář.

Zdroj a foto: mhk.

Čtenářská diskuze