Další vítězné korálky Sokola Dobruška

img8469DOBRUŠKA – Jako dobře namazané stroje šlapou v letošní sezoně ve svých ligových soutěžích házenkářky a házenkáři dobrušského Sokola. Ani jeden tým dosud ještě neztratil žádný bod. Ženy zcela jasně přejely Blovice a muži, byť s trápením, porazili Humpolec.

I. liga žen

Sokol Dobruška – Sokol Blovice 23:8 (13:1)

Ostatní výsledky

Sokol Krčín – Sokol Blovice 18:18, TJ Stará Ves n. O. – TJ Plzeň-Újezd 9:14, TJ S. Podlázky – Sokol Tymákov A 12:20, Sokol Krčín – TJ Přeštice A 12:19.

II. liga mužů

Házenkáři Dobrušky jsou aktuálním lídrem II. ligy, což chtěli potvrdit i v domácím zápase s Humpolcem a zároveň tak udržet svoji neporazitelnost.

Sokol Dobruška – TJ Jiskra Humpolec 19:14 (7:8)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Josef Nejman – Jan Tomáš, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (5), Josef Morávek (12), Štěpán Hampl (1), Jan Verner, Michal Verner, Adam Jindra (1) | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

Vstup do utkání se více vydařil Humpolci. Své první útoky jeho hráči na rozdíl od Dobrušky proměnili a ujali se brzkého vedení 3:0. Herní projev domácích v žádném případě neodpovídal postavení v tabulce a celá první půle by se dala nazvat jako jedno velké trápení a hledání svojí hry.

Po celý první poločas si Humpolec udržoval mírné vedení především díky „šťastným“ gólům, které byly mnohdy s tečí nebo po odrazu balónu od gólmana. Rozhodčí ukončil první dějství za stavu 8:7 pro Humpolec.

Do druhé půle Dobruška vstupovala s tím, že začne využívat rychlého přechodu do útočného pásma a bude výrazně aktivnější v defenzivní činnosti. Útočná strategie se ukázala jako úspěšná, protože po několika útocích Dobruška smazala brankový rozdíl a následně se dostala do vedení. Sokolové už své vedení nepustili a pohlídali si vítězství 19:14.

Hráči Dobrušky tak natáhli svoji sérii vítězství, kterou si zatím drží celou letošní sezonu.

Sokol Ostopovice – KNH MS Brno 21:12, 1. NH Brno – Draken Brno 19:24, SK NH Veselí n. M. – SSK Vítkovice 14:15, Sokol Svinov – Sokol Rokytnice B 19:16, TJ Stará Ves n. O. – TJ S. Osek n. B. 15:19.

1. Sokol Dobruška 6 6  – 0  – 0 124 : 86 12
2. Draken Brno 6 5  – 0  – 1 119 : 94 10
3. Sokol Svinov 6 4  – 1  – 1 126 : 108 9
4. SSK Vítkovice 6 4  – 0  – 2 93 : 85 8
5. SK NH Veselí n/M. 7 4  – 0  – 3 107 : 94 8
6. TJ Jiskra Humpolec 6 3  – 0  – 3 78 : 95 6
7. Sokol Ostopovice 6 3  – 0  – 3 118 : 114 6
8. Sokol Rokytnice B 7 2  – 1  – 4 104 : 119 5